Online Matbaa ve Geleneksel Matbaacılık Arasındaki 4 Fark

Total
0
Shares

Tarih boyunca gelişen üretim teknolojinin yarattığı sıçramalar var olan her şeyi kökten değiştirmeyi başardı. Bu teknolojilere ilgi göstermeyen ve önemsiz görenler sahip çıktıkları geleneksel üretim teknolojileriyle birlikte tarihin tozlu sayfalarına gömüldüler. Yenilikçi teknolojilerin kıymetini bilenler ise değişen dünyaya ayak uydurarak hayatta kalabildiler.

Basılı yayın çoğaltmada ilk sıçrama matbaanın icadıyla yaşandı. Pek çok el yazması üreten zanaat dükkânı yok oldu. Matbaa yeni bir dönem başlatarak yazılı ürün çoğaltmada çığır açtı. Online matbaa ise matbaa sektörü içerisinde yeni bir dönem başlatarak matbaacılığı bir üst basamağa yükseltti. Her şeyi tamamen kendi beğeninize göre tasarlama veya tasarlatma, istediğiniz sayıda çoğaltma ve kısa süre içerisinde adresinizden teslim alabilme imkanlarını sunan online matbaa bu alanda teknolojinin geldiği son nokta… Zaman ve para tasarrufu yapmanızı sağlayan bu teknoloji sayesinde yüksek kalitede ve tamamen istediğiniz özelliklerde ürünler elde edebiliyorsunuz.
Online matbaanın en karlı seçenek olduğuna ikna olmadıysanız bir de şunları düşünün:

1- Online matbaada birilerine dert anlatmak zorunda kalmazsınız.

Online Matbaa Öncesi Dönem

adamın etrafında koşan kadın hareketli görseli

Siz her şeyin mükemmel olmasını istersiniz, çalışan hemen işi bitirip eve gitmeyi ister. Hal böyle olunca istediğiniz değişiklikler uygun şekilde yapılmaz, eksik kalır. Değiştirmek istediğiniz detaylar her revizyon sonrası eksik ya da bir şekilde hatalı olarak geri döner ve sonunda pes eden taraf siz olursunuz.

Online Matbaa Sonrası Dönem

Matbaa işlerini bilgisayar başında hazır şablonları kullanarak ve zorlandığınızda canlı destek hattına danışarak kolayca halledersiniz. Bütün detayları istediğiniz gibi tasarlar kimseye laf anlatmak zorunda kalmazsınız.

2- Online matbaada nerde kaldı bu siparişlerim diye telefon başına çakılı kalmazsınız.

Online Matbaa Öncesi Dönem

https://media.giphy.com/media/te5kegSXpJS7K/giphy.gif

Siparişinizi verdikten sonra sıkıntılar son bulmaz. “Bir hafta sonra alabilirsiniz.” derler ancak ikinci hafta kendinizi matbaayı ararken bulursunuz. İşlerin çok sıkışık olduğuna dair bir sürü şey dinlersiniz ve yeni tarihinizi alıp telefonu kaparsınız. O tarih gelip çattığında sancılı süreç tekrar başlar. Çünkü ürün yine gelmez ve siz yine telefona sarılırsınız. Hatta bazen telefonlarınıza cevap dahi alamazsınız.

Online Matbaa Sonrası Dönem

http://i995.photobucket.com/albums/af80/amazing-wallpapers/mannen/delivery-man.gif

İster hızlı kargo seçeneğiyle isterseniz normal sürede siparişiniz elinize ulaşır. Sürekli ertelenen tarihler ve açılmayan telefonlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.Siz kendi işlerinizle uğraşırken kapınız çalınır ve siparişinizi teslim alırsınız. Zaten bütün tasarım işini bilgisayarda halletmiş olduğunuzdan yalnızca baskıdan çıkmasını beklersiniz. Baskıdan çıkar çıkmaz kargoya verilen kağıdın kokusunu kutuyu açar açmaz duyabilirsiniz.

3- Ürününü teslim aldığınızda ne tasarladıysanız onu bulursunuz.

Online Matbaa Öncesi Dönem

Arada başka bir insanın algıları olunca tarif ettiğiniz detaylar başka türlü anlaşılabilir ve aklınızdakinden çok farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. “Hayalimdeki tasarım bu değildi.” , “Bunlar istediğim gibi olmamış.” gibi şikayetlerinizi ilettiğinizde verilen yanıt büyük ihtimalle çözüm sunmayacaktır. Zira karşı taraf, sizin tasarımınızı ve isteklerinizi bire bir uyguladığını sanacaktır.

Online Matbaa Sonrası Dönem

https://media.giphy.com/media/aD0KI2RTM9Bm0/giphy.gif

Her detayı tam kafanızdakilere göre tasarlayıp mükemmel sonuçlar yarattığınız için kendinizi tebrik edebilirsiniz.

4- Mutlu son! Tasarımınızın somutlaşmış halini gördüğünüzde kendinizle gurur duyabilirsiniz.

https://quickkiwwii.files.wordpress.com/2012/10/news-anchor-dude.gif

Kafanızdaki tasarımı www.matbuu.com adresindeki programlardan ve tasarımcılardan yardım alarak basılı hale getirebilirsiniz. Böylece işlerinizi bir çırpıda ve sorunsuz halledersiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir