Baskılı ıslak mendil hayatımıza nasıl girdi?

Türkiye reklam ve pazarlama sektöründe 90’ların başında girmeye başlamış Baskılı Islak Mendil ve kullanıldığı alanlar
Total
23
Shares
baskılı ıslak mendil
baskılı ıslak mendil

Baskılı ıslak mendil üretimine giden yol 90’ların başında başlıyor. Ülkemizde kullanılmaya başlayan ıslak mendil ilk zamanlarda oldukça pratik, rahat ve hızlı bir çözüm olduğundan dolayı kadınların, gastronomi ve otel işletmecilerinin hayatlarına ve hayatımıza hızlıca girerek günlük hayatlarımızı oldukça olumlu etki altına almıştır.

Baskılı Islak Mendil
Baskılı Islak Mendil

Çok eski bir geçmişe sahip olmasa da globalleşen dünyada hızla büyüyen hizmet sektörünün hızlıca büyümesiyle beraber restoran sektöründen ulaşıma ve gündelik hayatımıza kadar ulaşmış ve kullanım kolaylığıyla hızlıca giriş yaparak özellikle reklam pazarlama sektöründe Baskılı ıslak mendil olarak yer yapmıştır. Hayatımızda Her an her yerde ihtiyaç duyabileceğimiz bir yere sahip olmuştur. Her zaman çantamızda, arabamızda, ofisimizde, cebimizde ve mutlaka evlerimizde bulunması zorunlu hale gelmiştir. Hemen elimizin altında bulunması gereken ıslak mendiller hayatımızı kolaylaştırır ve zamanımıza engel olmaz.

Islak Mendil Nerelerde Kullanılır

Çoğunlukla yemeklerimizden önce ve sonra kullanırız ama bazen de çevremizde, iş yerlerimizde bazen sokakta yürürken elimize bulaşan kirden, tozdan ve lekelerden kurtulmak amacıyla ihtiyaç duyduğumuz hijyenik bir ürün.

Islak mendillerin bu özelliklerinden dolayı insanlar genelde ihtiyacından fazlasını almak ister ve aslında bu eylemi gerçekleştirirken de neredeyse farkına varamazlar, istemsiz bir şekilde birden fazla almış olarak bulurlar kendilerini. Az önce bahsettiğim olay gibi ceplerinde, ofislerinde, arabalarında veya çantalarının bir köşesinde her zaman olsun mantığı. İnsanların ihtiyaç fazlası alımları sonucunda ise bireysel olarak alınan ıslak mendil kişinin de dışına çıkarak ikinci, üçüncü şahıslara kadar ulaşım sağlıyor.

Şöyle düşünelim akşam yemek yediğiniz bir restoranın ıslak mendilini arkadaşınızla paylaştığınız zaman belki de kokusundan, ambalajından, renginden, ebadından etki altında kalacak ve ıslak mendil o kişinin üzerinde algıda seçicilik yaratarak tercihini o tarafa yöneltecek. Bu durumun farkına varan markalarda ıslak mendillerinin ambalajını, baskısını, kokusunu markalarını düşünerek ürünlerini bu duruma göre hizmete sunuyorlar. Çünkü günümüzde ıslak mendil üzerinden markaların konuştuğu bir durum söz konusu olabiliyor.

Baskılı Islak Mendil Seçenekleri / Çeşitleri

Baskılı Islak Mendil Seçenekleri boyut, esans, kağıt türü, baskı renkleri, kullanılan baskı yöntemi ve adet olarak değişiklik gösterir. Türkiye’nin ilk ve en büyük online matbaası matbuu.com ‘da 6×8 – 7,5×10 – 7×12 ebatlarında kuşe kağıt kullanılarak renkli olarak baskı yapılabilmektedir. Baskılı Islak Mendil kokusu (esans) için Davidof, Dove ve Limon seçenekleri bulunmakta. Minimum verilebilecek baskı miktarı 500adet iken, adet fiyatı yükseldikçe birim fiyatı daha uygun maliyete gelmektedir.

Kaliteli Baskılı Islak Mendil Üretimi

Baskılı Islak mendil bu kadar hayatımızın içindeyken ve firmalar için bu denli bir reklam aracı haline gelmişken baskılı ıslak mendil üretimi ve baskısı hakkında dikkat edilmesi gereken unsurları ve detayları görmezden gelmemekte fayda var. Tabi bir başka detay olarak ise bu konuya değinmemek olmaz; kaliteli, yumuşak, tahriş etmeyen pamuksu bir mendil dokusu ve müşteriyi rahatsız etmeyecek bir koku seçimi de oldukça önemlidir.

Baskı, mendil dokusu, hijyenden sonra başarılı bir paketleme evresi ise oldukça önemli. Ürünün yapısını, ambalajını ve baskısını bozmadan titizlikle yapılacak korumalı ve dikkatli bir paketleme hem müşteriye hem de işletme sahibine daha fazla güvenle birlikte iyi bir görsel sunumu sağlayacaktır.

Sonuç olarak kısaca dikkat edilmesi gerekilen yerlere değindikten sonra kısacak bakacak olursak; her şeyden önce en önemli olanı sağlık açısından ıslak mendilin kimyasal maddeler barındırmıyor olması, baskı detayları, pamuksu bir mendil kokusu ve işletmeye uygun olarak paketleme. Bu detaylar baz alınarak hazırlanan ıslak mendiller işletmenize bir adım önde olmasını sağlar.

Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir