Banner Kullanarak Reklam Gücünüzü Nasıl Artırabilirsiniz?

Total
0
Shares
Reklam panosu mercedes

Satmakta olduğunuz ürünün ya da hizmetin piyasanın en iyisi olduğunu biliyorsunuz ama bunu daha geniş bir kitleye duyuramıyorsunuz. Bu sebeple de bu “en iyi olduğunuz gerçeği”, gerçekten çok bir sır niteliği taşıyor.

İşte tam bu noktada, basılı reklam ve tanıtım araçları devreye giriyor. Broşür, katalog, insert, banner vb. ürünler, kurumsal kimliğinizin bir parçası olmanın yanında müşterilerinizle iletişim kurabilmenizi de sağlıyor.

Reklam ve tanıtım amaçlı hazırlanan, arz ve talebe göre farklı boyut ve ebatlarda tasarlanan kurumsal iletişim ürününe banner denir. Banner üzerinde yer alan en önemli öğe, logodur. Görsel açıdan oldukça etkili bir reklam ve tanıtım aracıdır. Peki, bannerı kullanarak reklam gücünüzü nasıl artıracağınızı merak ediyor musunuz? İşte cevap:

1. Bannerı asacağınız lokasyon için uygun bir boyut tercih edin

Bannerın ne kadar büyük olacağına karar vermeden önce kendinize birkaç soru sormalısınız. Örneğin: “Potansiyel müşterileriniz markanızdan ne kadar uzakta?” ya da “Bannerı sokakta mı yoksa herhangi bir etkinlikte mi kullanacağım?” Sokakta ya da herhangi bir etkinlikte bannerın hedef kitlesine ulaşmaya çalışırken, bannerın tüm hedef kitlesi tarafından okunabilir nitelikte olduğundan emin olmalısınız.

Banner örneği etkinlik

2. Banner için hazırlamış olduğunuz tasarımın başka reklam araçlarında kullanılabilecek uygunlukta olduğundan emin olun

Tasarım, bannerın en önemli aşaması. Kullanılan yazı tipinden renklere kadar her noktada profesyonelce dokunuşlar olması gerekir. Yeri geldiğinde daha küçük ya da daha büyük bir banner bastırmak istediğinizde yaptığınız tasarım bozulmamalı. Örneğin, kullandığınız yazı tipi, boyut büyüdüğü zaman değişmemeli.

3. Bannerda iletmek istediğiniz mesajın kısa ancak etkili olmasına özen gösterin

Mesajınızı iletmek istediğiniz ilkeniz daima “Daha kısa her zaman daha etkilidir” olsun. Göz alıcı bir banner tasarladınız, buraya kadar her şey çok güzel. Ancak potansiyel müşterilerinizin sloganınızı mutlaka okuması gerekiyor. Hedef kitle bannerlara genellikle kısa süreli bakar ve bu kısa süre içerisinde sloganınız dikkatlerini çekebilmeli. Bu yüzden, yazdığınız sloganı tekrar tekrar okuyup farklı fikirler almanızda fayda var.

4. Kaliteli materyal kullanın

Bannerın açık hava reklam materyali olduğunu göz önünde bulundurun ve neme, toza ve diğer dış etkenlere karşı dayanıklı bir materyal kullanmaya özen gösterin. Böylece bannerınız daha uzun süreyle işlevini görür.

mockup örneği

 

5. Sosyal medyadan da faydalanın

Banner için kullandığınız tasarımı, sosyal medyada da paylaşarak daha fazla kişiye ulaşabilir ve bu şekilde reklam gücünüzü hem hızlı hem de pratik bir şekilde artırabilirsiniz.

Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir