Yılbaşı Kartını Kendin Hazırla

Total
5
Shares

Bütün iletişim araçlarımız artık internet üzerinden olmaya başladığından beri, önemli günlerde kartpostal göndermek yerine telefondan yazmayı tercih ediyoruz. Bu yol, artık elimizin altında olan telefonlarımızla hepimize hem daha pratik hem de daha hızlı geliyor.

Fakat eskiden yollanan kartpostalları düşündüğümüzde herkesin yüzünde bir tebessüm oluşur. Eski gelenekleri tekrar hatırlayıp, sevdiklerinizin yüzünü güldürmek isterseniz, sizin için kendi yapabileceğiniz örnek kartpostal fikirlerini veya kendi kartpostal tasarımınızı nasıl yapacağınızı bu yazımızda paylaşacağız.

En Yaratıcı Yeni Kartları

Kartpostal Tasarım örneği

Siyah-beyaz ve minimalist tasarımları beğeniyorsanız buradaki gibi sadece çizim olan daha sade bir resim kullanabilirsiniz. Eğer çizimlerinize güveniyorsanız beyaz kalın bir kağıt alıp, kendiniz çizerek hazırlayabilirsiniz. “Ben çizim yapamam” diyenlerdenseniz, Matbuu’da istediğiniz resmi kartpostal olarak hazırlayıp bastırabilirsiniz.

kartpostal-5

Yeni yıl ruhuna uygun, renkli ve eğlenceli bir şeyler olsun derseniz de, internetten bu tarz renkli tasarımlar araştırıp, bastırabilirsiniz. Sevdiklerinize göndereceğiniz yeni yıl kartlarında, yılbaşı ruhuna uygun eğlenceli tasarımlar tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Kartpostal tasarım örneği

Yeni yıl denince kar görüntüsü, ağaçlar, süsler olsun diyorsanız, bol kar resimli bir resim tam size göre olacaktır. İster çizim görünümlü, isterseniz de gerçek fotoğraf görselleri kullanarak kartpostalınızı hazırlayabilirsiniz.

Kartpostal tasarım örneği

Hem tasarım hem de sade bir resim olsun istiyorum diyorsanız da aramanız gereken şey, kesinlikle bu tarz görseller. Yeni yıl teması çok ön planda olmamasına rağmen tasarımı ve çizimi oldukça başarılı.

Kartpostal tasarım örneği

Kendi Yılbaşı Kartımı Nasıl Hazırlarım?

Matbuu.com‘da çok basit bir şekilde kartpostal sipariş edip, yeni yılda sevdiğiniz kişilere nostaljik bir sürpriz yapabilirsiniz. İsterseniz hazır şablonları kullanın, isterseniz de kendi fotoğraflarınızı yükleyip kendi tasarımınızı oluşturun. Bunun için izlemeniz gereken adımlar;

  1. Kartpostal bölümünde Hazır Şablonları seçip, Kendin Tasarla bölümüne girin.
  2. Hazır bir şablon üzerine gelip, Tasarıma Başla bölümüne girin.
  3. Şablonunuz açıldığında, sağ üst köşede bulunan yazı, resim veya şekil ekle butonlarını kullanarak istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, eklediğiniz resimlerin çözünürlüklerinin çok düşük olmaması, aksi halde resim görüntüleriniz basıldığında düzgün durmayabilir. Resim için isterseniz kendi resimlerinizi isterseniz de internetten bulabileceğiniz hazır çizimleri kullanabilirsiniz. Eklediğiniz resmi önde tutma ya da arka plana alarak ayarlamalar yapabilirsiniz.
  4. Eklediğiniz resim üzerine, yazı ekle butonunu tıklayarak yeni yıl mesajınızı yazın. Burada da yazı boyutunu, yazı stilini ve arka planı isteğinize göre değiştirebilirsiniz.
  5. Oluşturduğunuz kartpostalı ön izlemede kontrol edin. Son düzenlemeleri yapın.
  6. Sepete ekleyin.
Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir