Kısa Dönemli Poster Kullanımı ile Elde Edebileceğiniz 5 Fayda

Total
0
Shares

Kısa dönemli poster kullanımı, çok farklı alanlarda yerel hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı olan muhteşem bir pazarlama taktiğidir. Posterler, tekrarlama yoluyla marka adınızın fark edilmesini sağlarken müşterilerinizi de markanıza doğru yöneltmektedir. Bugünkü blog yazımızda kısa vadeli poster kullanımının firmanıza ve markanıza sağlayacağı 5 faydayı konu aldık. Keyifli okumalar.

1. Kısa dönemde kullanılan posterler, özel hedef kitlelere hitap etmenizi sağlar.

Çocuklara yönelik poster kullanımı
Çocuklara yönelik poster kullanımı

Poster kullanımı konusunda önemli olan miktar değildir ve bu yüzden sadece tek bir adet poster baskısı alabileceğiniz gibi aynı anda beş ya da on adet baskı da alabilirsiniz. Bu doğrultuda, belirleyeceğiniz herhangi bir hedef kitlesine özel posterler tasarlayabilirsiniz.

Pazarlama araçlarınızın hedeflediği kitleyi kısıtlayarak çok daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. Örneğin, çocuklara yönelik bir ürün ya da hizmet sunacağınız zaman bu doğrultuda hazırlayacağınız posterleri okulların ya da özel kursların yer aldığı noktalarda kullanabilirsiniz.

2. Kısa dönemli poster kullanımı, maliyet etkin yani bütçe dostu bir yöntemdir.

Yukarıdaki maddede bahsettiğimiz gibi kaç adet baskı alacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Sadece sunacağınız kampanya ya da promosyon süresinde işinize yarayacak poster baskısı için en kaliteli baskı malzemesi kullanmanıza gerek yoktur. Bu yüzden hem bütçenize uygun hem de dilediğiniz kalitede poster baskısı alabilirsiniz.

3. Kısa dönemli poster kullanımı, marka bilinirliğini artırmaktadır.

Kısa dönemli poster kullanımı, direk hedefe yönelik bir stratejidir.
Kısa dönemli poster kullanımı, direk hedefe yönelik bir stratejidir.

Kısa dönemli kullanılacak posterlerin bütçe dostu olması sebebiyle, banka soymanıza gerek kalmadan şehrin dilediğiniz köşesini özel tasarım posterlerinizle donatabilirsiniz 🙂 Posterlerin sıklıkla yer aldığı noktalarda hedef kitlenizin dikkatini başarılı bir şekilde çekecek ve akıllarında yer bırakabileceksiniz. Bu şekilde marka bilinirliğiniz de önemli ölçüde artmış olacak.  

4. Posterlerin aynı anda hem bütçe dostu hem de kaliteli olabilmesi mümkündür.

poster-sample

Alacağınız baskının bütçe dostu olması, illa kaliteden ödün vereceğiniz anlamına gelmiyor. En kaliteli ve en pahalı baskı malzemesini kullanmanıza tabi ki gerek yok ancak ufak detaylarla kaliteyi artırabilmeniz mümkün. Baskı sonrası selefon ya da lak gibi uygulamalarla hem posterlerin kalitesini artırmış olacak hem de bu şekilde poster kullanımı daha uzun ömürlü olacaktır.

5. Kısa vadede kullanacağınız posterlerinizi billboard olarak bastırabilirsiniz.

Poster yerine aynı işleve sahip billboard baskısı da alabilirsiniz.
Poster yerine aynı işleve sahip billboard baskısı da alabilirsiniz.

Eğer standart bir poster boyutu ihtiyacınızı karşılamıyorsa billboard baskısı almayı da deneyebilirsiniz. Tıpkı poster gibi billboard ürünü de satış, pazarlama ve tanıtım amacıyla etkin bir şekilde kullanılabilir. Billboard ürünü ve billboard baskı uygulamaları ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir