Resmi Davetiye Metinlerinde Dikkat Etmeniz Gereken 5 Önemli Nokta

Total
4
Shares

Pek çok insan, insanları özel günlerine ait davetiye metinlerinde yazacakları o mükemmel ifadeleri seçme konusunda zorlanır. Ama biz bu gerçeği şu an değiştiriyoruz. Vereceğimiz ipuçlarını takip ederek, resmi davetiyeleriniz için en uygun ifadeleri rahatça seçebileceksiniz. Keyifli okumalar.

  • Davetiyeyi kimin göndereceğine karar verin.

İlk olarak, davetiyenin karşınızdakine kimin tarafından gönderileceğini belirleyin. Davetiyenizi aileniz adına mı, firmanız adına mı yoksa sadece kendi şahsınız adına mı gönderiyorsunuz? Gönderen kişiyi belirtmek, karşı tarafa uygun ve doğru bir mesaj iletebilmek adına önem taşır. Davetiyeyi gönderecek taraf, davetiye metinlerinde uygun ifadelerin seçimini yönlendirecektir.

  • Misafirleri neden çağırdığınızı belirtin.

davetiye ornegi 5

Bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bir sunum mu yapacak ya da markanızın yeni çıkardığı bir ürünü mü duyuracaksınız? Ya da evleniyor musunuz? Etkinliğin ne olduğunu ve davetlilerin ne amaçla etkinlik yerinde bulunmaları gerektiğini davetiye metninde, mutlaka belirtin. Davetiye şekli özel günün ne olduğu hakkında fikir verebileceği için bu davetiyelerde amaç belirtmek çok önemli olmasa da, kurumsal etkinliklerde bu detaya çok dikkat edin.

  • Detaylar hakkında fikir sahibi olun.

davetiye ornegi 3

Etkinlik saati, yeri, tarihi ya da varsa uygulanacak olan kıyafet kodu gibi detaylar, davetiyeler için hayati önem taşıyor. Marka ya da ürün tanıtımı, lansman veya çalıştay gibi etkinliklerde kullanacağınız davetiyeler için detaylı bilgi içeren uzun ifadelere gerek yoktur. Ancak bu maddede saydığımız yer, saat ve tarih gibi noktaların davetiyede kesinlikle yer alması gerekmektedir.

  • Davetiye metinlerinde, uygun fontlar kullanın.

davetiye ornegi 2

Kullanacağınız fontlar, etkinliğin temasına ya da resmiyetine uygun olmalıdır. Bir düğün davetiyesi metni ile çalıştay davetiyesi metni kesinlikle aynı fontlarda yazılmamalıdır. Düğün, sünnet, baby-shower gibi etkinliklerinizde daha süslü ve otantik fontlar tercih edebilirsiniz ancak kurumsal ve resmi etkinliklerde sade, yalın ve ciddi fontlar kullanmalısınız.

  • Şık bir kağıt türü kullanıp baskı alın.

davetiye ornegi 4

Özellikle de düğün, nişan gibi en mutlu günlerinizde göndereceğiniz davetiyeler için kaliteli kağıda baskı almalısınız. Çünkü bu tür özel günlerin davetiyeleri, vitrinleri ve büfeleri süsleyen bir biblo gibidir. Hatıra olarak da saklanır. Davetlilerinize ne kadar değer verdiğinizi bu şekilde gösterebilirsiniz.

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kurumsal Etkinliklerde Reklam ve Tanıtım Gücünüzü Artırmak için Mutlaka Kullanmanız Gereken 8 Arac

Markanızın tanıtımını yapmak, yen çıkardığınız bir ürünü duyurmak, müşterilerinize sunduğunuz ürün ve çözümlerin lansmanını yapmak veya sadece sponsor olmak gibi amaçlarla organizasyon, fuar, seminer, çalıştay vb. etkinlikler düzenliyorsunuz. Profesyonel bir…
Gönderiyi Gör