El İlanınızı Öne Çıkarmanın 10 Kolay Yolu

Total
1
Shares

Yoğun iş sektöründe dikkat çekmek için el ilanı kullanmak hem ucuz hem de efektif bir yöntemdir. Dikkat çeken el ilanı hazırlamak için çok para harcamanıza da gerek yok. Bu kalabalığın içinde el ilanınızı ön plana çıkartmak istiyorsanız bu yazıda vereceğimiz ipuçlarını uygulamanızı tavsiye ediyoruz. İşte el ilanlarınızı daha profesyonel yapmak için kullanmanız gereken bazı teknikler.

1.Kısa ama Dikkat Çeken Başlıklar Kullanın

Dikkat çekmek için ve daha unutulmaz başlıklar yaratmak için sıra dışı ve daha güçlü kelimeler kullanın. Kullandığınız başlıkların popüler olan ve dikkat çeken sözcükleri içermesine dikkat edin.

2.Vurgulamak İstediğiniz Noktaları Belirginleştirin

Başlıkları, altyazıları veya kelimeleri koyu renkle veya büyük harflerle vurgulayın. Fakat tamamında büyük harf kullanmaktan kaçının. Bu metinlerinizin okunmasını zorlaştırır.

stencil-instagram-post

 

3.Renkli ve Çarpıcı Grafikler Kullanın

Büyük, dikkat çekici bir figür veya şekil kullanmak, karmaşık duran çok sayıda küçük figürler yada şekiller kullanmaya göre daha etkili olacaktır. Çarpıcı bir fotoğraf veya çizim kullanmak dikkat çeker, markanız için karakter oluşturur ve vermek istediğiniz mesajı destekler. Kullanacağınız bu figür ilanınızın odak noktası olacaktır ve müşterilerinizi çekecektir. İnternetten de üzerinden markanıza uygun fotoğraf ve çizimler bulabilirsiniz.

ipad-632414_1280

 

 

4.Ürününüzün Yararlarına Odaklanın

Müşterilerinizin aklına geleceği “Bu üründe benim için ne iyi olur?” sorusuna odaklanın ve “siz” ve “sizin” sözcüklerini kullanmaya özen gösterin. “Biz”, “bizim” ve “ben” gibi sözcükleri kullanmaktan kaçının. Metninizi kısa ve net tutmaya dikkat edin. Uzun paragraflar kullanacaksanız, noktalama işaretleri ile parçalayın ve ayrı kutulara yerleştirin.

design

 

5.Tasarımı Renkler ve Kenarlıklar ile Zenginleştirin

El ilanınızın tamamını metin ve grafiklerle kaplamanıza gerek yok. Bazı ögeleri ön plana çıkarmak ve el ilanını okumayı kolaylaştırmak için arkaplanda boşluklar bırakın.

designing

 

6.Fazla Karmaşık Tasarımlar Kullanmayın

Yazı tipi kullanımınızı basitleştirmek için sadece iki çeşit kullanın ve çok karmaşık durmaması için yanı hizada olmasına dikkat edin. Daha düzenli ve göz yormayan tasarımlar için çok çeşitli yazı tipleri ve yazı boyutları kullanmaktan kaçının. Sayfada kenar boşlukları kullanmaya dikkat edin.

complex

 

7.İndirim ve Özel Fiyatlar Sunun

Eğer ürününüz için veya hizmetiniz için planladığınız bir indirim veya özel fiyatlar varsa, bunu el ilanınızda öne çıkarmayı unutmayın. Bunun için oluşturduğunuz özel kuponları sayfanın sonuna ekleyebilirsiniz. İndirimin veya kuponun son tarihini ve sınırlandırmalarını açıkça belirtmeyi unutmayın.

sale

 

8.El İlanında Düzeltmeler Yapın

Profesyonel bir el ilanında yazım hataları ve teknik hataların olmaması gerekmektedir. Çalışmalarınızın düzeltmesini yapmayı atlamayın. Bir başkasından yardım almak kendi göremediğiniz detayları bulabilmek açısından yararlı olabilir. İletişim bilgilerinizi kontrol etmeyi unutmayın. El ilanındaki telefon numaralarını ve web sitenizin URL’sini de doğru olduğundan emin olmak için kontrol edin.

business

 

9.Referanslar Kullanın

El ilanınıza müşterilerin ilgisini çekmek için ürününüzle veya hizmetinizle ilgili referans yada veriler kullanabilirsiniz. Hiçbir şey mutlu bir müşteriden gelen onay, ürün veya hizmetinizle ilgili elde ettiği sonuçları gösteren bilgilerden daha etkili olamaz.

business

 

10.Sınırlı Bütçe İçin Bu Yolu Deneyin

Parlak renkli bir kağıt üzerine siyah mürekkeple baskı yapın. Tonlamaları tamamlamak ve arkaplanda kontrast yaratmak için grinin tonlarını kullanın. Bu şekilde ilanınız bir tasarım yaptırmadan da dikkat çekici olabilecektir.

Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kurumsal Etkinliklerde Reklam ve Tanıtım Gücünüzü Artırmak için Mutlaka Kullanmanız Gereken 8 Arac

Markanızın tanıtımını yapmak, yen çıkardığınız bir ürünü duyurmak, müşterilerinize sunduğunuz ürün ve çözümlerin lansmanını yapmak veya sadece sponsor olmak gibi amaçlarla organizasyon, fuar, seminer, çalıştay vb. etkinlikler düzenliyorsunuz. Profesyonel bir…
Gönderiyi Gör