Freelancerlar İçin Verim Arttırıcı 5 Mobil Uygulama

Total
0
Shares
laptop

Freelancerlar; evden, okuldan, iş yerlerinden, diledikleri her yerden çalışabiliyorlar. Çoğu insan kendi işinin yanı sıra freelancer olarak internet üzerinden çalışıyor.  Freelancer olarak çalışmak düzenli bir iş takibi de gerektiriyor. Her daim insanın yanınca bilgisayar olamayacağı için, freelancerların imdadına mobil uygulamalar yetişiyor. İşte freelancerların işini daha da kolaylaştıran 5 mobil uygulama:

Google Takvim

Google Takvim, zamanınızı en verimli şekilde değerlendirmeniz için size yardımcı olacak en temel programlardan biri. Hem IOS hem de Android kullanıcılarına hitap eden uygulama, iş takibinizi pratik bir yolla gerçekleştirmenizi sağlıyor. Resimler ve haritalar sayesinde, planlarınızı kolayca hatırlayabiliyorsunuz.

Gmail ile bağlantılı olan Google Takvim uygulamasına Gmail etkinlikleriniz de otomatik olarak aktarılır. Örneği restaurant rezervasyonu yaptırdığınızda bilgilendirme maili alıyorsunuz. Rezervasyon tarih ve saatiniz Gmail’den Google Takvim’e aktarılır.

Google Takvim sayesinde randevularınıza asla geç kalmazsınız. Böylelikle hayatınızdaki her şeyi Google Takvim üzerinden görüp, daha planlı programlı hareket edebilirsiniz. Aylık ve haftalık görünümle birlikte ileriye dönük planlarınızı daha kolay görebilir, kendinizi ona göre hazırlayabilirsiniz.

Detaylara inmek içinse günlük görünme geçmeniz yeterli. Google Takvim’i telefondan kullanabileceğiniz gibi bilgisayar üzerinden de kullanabilirsiniz. Ayrıca takviminizi bir başka ile de paylaşabilirsiniz. Örneğin ortak iş yaptığınız biri ile ortak takvim oluşturabilir böylelikle zamanı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Tüm etkinlikleriniz internet üzerinden yedeklenir.

Telefonunuza bir şey olsa dahi siz yine de Google hesabınız sayesinde tüm planlarınıza ulaşabilirsiniz. Freelancerlar için oldukça kullanışlı olan bu uygulama App Store ve Play Store’da ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

freelancerlar-icin-uygulamalar

DigiCal Türkiye Takvimi

Android cihazlar için bir diğer mükemmel planlayıcı DigiCal Takvim. Şık tasarımı ve kolayca detaylandırılabilir oluşu ile oldukça kullanışlı bir uygulama. Yoğun şekilde hayatını sürdüren insanlar için ideal bir program.

Google Takvim ile senkronize edebileceğiniz DigiCal Takvim üzerinden bütün etkinliklerinizi görmeniz mümkün. DigiCal Takvim kullanıcılarına haftalık, aylık, ajanda, metinli yıllık ve liste olmak üzere 6 farklı görüntüleme seçeneği sunuyor. Her bir kullanım oldukça yararlı oluyor. Ayrıca uygulamayı yatay ve dikey olarak da kullanabiliyorsunuz.

Arayüzünün kolay olması sayesinde etkinliklerinizi kolayca düzenleyebiliyorsunuz. “Kopyala yapıştır” yaparak etkinliklerinizi taşınmanız ya da çoğaltmanız şansınız da var. Dilerseniz Google Haritalar aracılığı ile etkinliklerinize konum ekleyerek işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Google Now sayesinde konumun adres ve iletişim bilgilerinin yanı sıra yol tarifine de ulaşabiliyorsunuz. İş hayatı yoğun olanlar için DigiCal Takvim, hayatı daha düzenli ve verimli hale getirerek oldukça kullanışlı bir uygulama olarak Play Store’da yerini alıyor. Türkçe desteğinin olmasının yanı sıra uygulama tamamen ücretsiz.

Asana

Asana, Facebook’un kurucularından Dustin Moskovitz ve Justin Rosenstein tarafından, 2008 yılında kurulan bir iş takibi uygulamasıdır. Android kullanıcıları için oldukça kullanışlı bir planlayıcı olan Asana, oldukça fazla kullanıcıya sahip.

Yoğun olarak çalışan insanların planlayıcı ihtiyacını kolaylıkla gideriyor. Günlük, haftalık ve aylık planlayıcılar için hem dar hem de geniş zamanları en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlıyor. Uygulamaya Google hesabınız ile giriş yapabildiğiniz gibi başka bir elektronik posta adresi ile giriş yapabilirsiniz. Üstelik uygulama Android kullanıcıları için ücretsiz ancak App Store’da yer almıyor.

Calendars 5

Calendars 5, iphone ve ipad kullanıcılarının severek kullanacağı bir takvim programı. Hem işlevselliği yüksek hem de estetik arayüze sahip bir uygulama. Ayrıca Calendars 5 iCloud Takvim, Google Takvim ve Hatırlatmalar ile senkronize olabilme özelliğine sahip. Bu sayede tüm etkinlikleriniz eksiksiz bir şekilde Calendars 5’a aktarılıyor.

Kısacası Calendars 5, telefonunuzdaki / tabletinizdeki tüm takvimlerden veri toplayarak hepsini bir araya getiriyor. Uygulamaya ilk giriş yaptığınızda IOS ya da Google Takvimi seçmeniz isteniyor. Böylelikle aktivasyon da gerçekleştirilmiş oluyor. Kısa süre içerisinde telefonunuzdaki diğer takvim ve hatırlatıcılar ile eş zamanlanmış oluyor.

Günlük ve haftalık görünümleri ile oldukça güzel görünen bir takvim. Günlük, haftalık ve aylık görünümlerin yanı sıra kronolojik görünüm ile diğer takvimlerden farkını ortaya koyuyor. Arama bölümünden etkinliğinizle ilgili bir kelimeyi aradığınızda anında o etkinliğe ulaşıp, detayları elde edebiliyorsunuz. IOS kullanıcılarına tavsiyemiz olan bu uygulama, App Store’da 18,99’a satışa sunuluyor. Bunlara ek olarak, Calendars 5 uygulamasının Türkçe desteği bulunmamakta.freelancerlar için uygulamalar

Wave Calendar

Görüp görebileceğiniz en renkli, en eğlenceli takvim programının Wave Calendar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Fazla detaylara sahip olmayan bu mobil uygulama,  genç freelancerlar için ideal. Hem genel takvim özelliklerine sahip, hem de eğlenceli bir arayüze sahip.

Yine işlerinizi bu takvime kaydederek rahatlıkla aylık ya da haftalık görünüm ile takip edebilirsiniz. Uygulamanın arayüzünü dilediğiniz renkte yapma şansınız var. Etkinlikler için de minik, sevimli etiketler mevcut. Böylelikle hangi gün ne yapacağınızı rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Ayrıca Wave Calendar; Google, Hotmail, Outlook, Exchange ve Facebook takvimleriyle de eşzamanlanabiliyor. Diğer takvim uygulamalarda olduğu gibi Wave Calendar ile de tüm planlarınızı bir ekranda toplayabiliyorsunuz. Hem iOS hem Android kullananların seveceği bu takvim, ücretsiz olarak App Store ve Play Store’da yerini alıyor.

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kurumsal Etkinliklerde Reklam ve Tanıtım Gücünüzü Artırmak için Mutlaka Kullanmanız Gereken 8 Arac

Markanızın tanıtımını yapmak, yen çıkardığınız bir ürünü duyurmak, müşterilerinize sunduğunuz ürün ve çözümlerin lansmanını yapmak veya sadece sponsor olmak gibi amaçlarla organizasyon, fuar, seminer, çalıştay vb. etkinlikler düzenliyorsunuz. Profesyonel bir…
Gönderiyi Gör