Tasarımlarınız İçin En Güzel ve Değişik Yazı Fontları

Total
2
Shares
değişik yazı fontları, farklı yazı fontları

Pazarlama ve tasarım dünyası her gün değişiyor ve gelişiyor. Her ürünün farklı muadilleri ve markaları çıkıyor. Bu markalar arasında ise kusursuz olanlar, tasarımları ile müşterilerine doğru hitap etmeyi başaranlardır. Tasarımlarınızda herkes farklı olabilmeniz için sizinle paylaştığımız değişik yazı fontları yazımızda!

Hedef kitleye doğru hitap etmek aslında her markanın temel amacıdır. Satış ve pazarlama rakamlarının artması ve marka değerinin oluşması açısından ürünlerin tasarımları, logoları, yazı fontları, kısacası görselliği mükemmel olmalıdır.

Yazı Fontları Markaların Kimliğini Belirliyor

Marka tasarımları, ürün tasarımları, kurumsal kimlik tasarımları ve her türlü satış pazarlamaya yönelik tasarımlarda; bütünlük, Hedef kitleye yönelme ve markanın sloganı çok önemlidir. Markanın metinleri, kampanyaları, satış pazarlama dosyaları ve tüm basın bültenleri; belli bir alt metin dâhilinde ortaya çıkartılmış tasarımlarla hedef kitleye sunulmalıdır. Bu tasarımlar içerisinde değişik yazı fontları, ahenkli renkler ve modern çizgiler oldukça önemlidir.

Markayı veya ürünü son kullanıcıya tanıtan, hedef kitleye görsel dünyanın gücünü kullanarak seslenen çalışmalarda; değişik yazı fontları hem bir mesajın hem de bir marka kimliğinin yansıması oluyor.

Kartvizitlerde, antetli kağıtlarda, tüm yazılı ve görsel dokümanlarda dikkati ilk çeken nokta yazı fontlarıdır. Değişik yazı fontları, markaları en iyi şekilde yansıtırken ürünlerin akılda kalıcılığını, tüketilebilir olmasını ve marka değerini oluşturmaktadır.

değişik yazı fontları, farklı yazı fontları

Tasarımlarınız İçin İlham Verecek Değişik Yazı Fontları

Örneğin dünyaca ünlü olan ve ülkemiz de dahil olmak üzere 200’den fazla ülkede satışı gerçekleştirilen Coca Cola markası denince hemen aklımıza yazı fontu geliyor. O font artık o markayla özdeşleşmiştir.

Büyük markalar ürünlerini pazarlamadan önce marka değerlerini ve görselliklerini pazarlarlar. Bu sayede bir ürün marka değeri kazanır. Bu değeri kazanmak ise doğru metin, iyi görsel ve kusursuz tasarımla mümkün olur. Bu yüzden de marka değeri taşımak, kurumsal kimlik edinmek ve özgün bir şekilde hedef kitlesine yönelmek isteyenler değişik yazı fontları kullanmayı tercih ederler.

Tasarım dünyasında her geçen gün değişik yazı fontları markalara ilham vermek için ortaya çıkıyor. Tasarımlarınız için en güzel ve değişik yazı fontlarını sizler için bir araya getirdik.

Sovereign Yazı Fontu

Marka çalışmalarının kampanyaları, etiketleri, broşürleri için sıklıkla tercih edilen Sovereign yazı fontu Design District imzası taşımakta. Klasik ve moderni harmanlayarak ortaya farklı bir tasarım çıkartan tasarımcının bu değişik yazı fontu özellikle yapı malzemeleri, inşaat ve gayrimenkul markaları tarafından kullanılıyor.

Hitchcut Yazı Fontu

Korku filmlerinin en iyi yönetmenlerinden olan Alfred Hitchcock’un 1958 yılı yapımı Vertigo filminden ilham alınarak tasarlanan Hitchcut yazı fontu tasarımlarınız için güzel ve değişik yazı fontları arasında olacak.

Grounday Yazı Fontu

Hedef kitlesine ciddi ve ağırbaşlı şekilde seslenmek isteyen markaların tercih ettiği Grounday yazı fontu, okunaklı olması, açık ve sade tasarımı ile oldukça değişik yazı fontları arasındadır. Grounday yazı fontu özellikle başlıklarda ve sürmanşetlerde kullanılmak için uygundur.

The Salvador Yazı Fontu

İsminden de anlaşılacağı gibi ünlü ressam Salvador Dali’den esinlenilerek oraya çıkartılan The Salvador yazı fontu üç farklı tasarım şekli oluşturuyor. Ressamın uçuk kaçık hallerine benzeyen ve eğlenceli bir yazı fontu olan The Salvador baskı tişörtlerde, komik içeriklerde ve özgün tasarımlarda kendine yer buluyor.

değişik yazı fontları, farklı yazı fontları

Ornette Yazı Fontu

Davetiyeler, özel mektuplar ve tebrik kartlarında daha fazla tercih edilen Ornette yazı fontu gelişigüzel yazılmış gibi görünen el yazısı tasarımındadır. Karışıklığın içindeki ahengi oluşturan Ornette yazı fontu markaların logo ve slogan çalışmalarında kullanılıyor.

Laguna7 Font Yazı Tipi

Tipografi posterleri, reklam çalışmaları ve marka kimlikleri için oldukça uygun tasarım oluşturan Laguna 7 font sadeliği ve şıklığı ile bir arada sergiliyor. Her projeye uygunluk gösteren değişik yazı fontları arasında yer alan Laguna7 Font Vlad Derkach imzası taşıyor.

Zenith Yazı Fontu

Kıvrımlı çizgilere sahip olan Zenith yazı fontu logo tasarımlarından kitap kapaklarına kadar birçok farklı şekilde kullanılabiliyor. Tasarıma özgünlük ve modernlik katan Zenith yazı fontu enerjik yapısıyla ön plana çıkarken değişik yazı fontları arasındaki yerini de alıyor.

 

Paylaştığımız değişik yazı fontlarını özgün tasarımlarınızda kullanarak, tasarımlarınızı bir adım daha öne çıkarın! 🙂 Tasarımlarınızı Matbuu’da hızlıca bastırın!

Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir