Sevdikleriniz İçin Güzel Yılbaşı Hediyesi Fikirleri

Total
2
Shares
Yeni Yıl Paketi

Eski yılı geride bırakmanın ve yepyeni bir yıla başlayacak olmanın verdiği heyecanın nedenlerinden biri de hiç şüphesiz ki sevdiklerinize vereceğiniz ve onların da size vereceği birbirinden güzel yılbaşı hediyeleri. Ancak elbette her yıl aynı hediyeleri almanız söz konusu olmayacağından yeni yılbaşı hediye fikirleri arayışında olduğunuzu tahmin ediyoruz.

Bu noktada hediye alacağınız aile üyeleri ve dostlarınızı çok iyi tanıyor, ihtiyaçlarını biliyor olmanız önemli. Fakat her hediyenin bir ihtiyacı karşılaması gerekmeyeceğini de belirtmekte fayda var. Zaten bir hediye, verildiği kişiyi mutlu etmekle görevlidir. Diğer yandan hediye vereceğiniz kişinin beklentilerini ve zevklerini biliyor olmanız, hediye seçiminde işinizi biraz daha kolaylaştıracaktır.

Yeni Yıl Heyecanını Artıracak Yılbaşı Hediye Fikirleri

Yılbaşı hediyesi vereceğiniz kişileri çok iyi tanıyor olsanız da en uygun ve beğeni toplayacak hediyeyi bulmak için yine de zamanınızın önemli bir kısmını ayırmanız gerekiyor. Bu noktada online matbaa ihtiyaçlarınıza uygun maliyetli ve kaliteli çözümler sunan Matbuu olarak biz, hediye bulma sürecinizi kolaylaştırmak adına birbirinden güzel yılbaşı hediye fikirleri geliştirdik. Siz de ailenizi ve dostlarınızı mutlu etmek için yılbaşı hediye fikirleri listemize göz atabilirsiniz.

Baskılı Kupa

baskılı kupa

Sevdikleriniz için kullandıkça sizi hatırlayacağı, kalıcı bir hediye olan kupayı düşünebilirsiniz. Klasik kupaların aksine daha özel ve kalıcı olan baskılı bir kupa hediye edebilirsiniz. Üstelik ister kendi fotoğrafınızı isterseniz de birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı bastırabilirsiniz. Öte yandan illa ki fotoğraf bastırmak zorunda da değilsiniz. Hediyeyi sunacağınız kişi ile ortak noktalarınızdan biri olan, sevdiğiniz bir resim veya bir karakterin resmini de baskılı kupa hediyenize bastırabilmeniz mümkün.

Kar Küresi

en klasik yılbaşı hediye fikirleri arasında bulunan ve içinde ev ve çam ağacı bulunan kar küresi

Son derece dekoratif ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken kar küreleri, özellikle yılbaşı zamanı yaklaştığında daha da çeşitleniyor. Tek işlevi, sallandığı zaman yağan bir kar görüntüsü yaratmak olsa da kar küresinin hediye edildiği anda mutlu edemeyeceği kimse olmadığını düşünüyoruz. Özellikle kadınlar için oldukça ideal bir hediye fikri olan kar küresi ile siz de sevdiklerinizin masasını, kitap raflarını, yatağının baş ucunu süsleyebilirsiniz.

Takvim

Masa takvimi

Yeni bir yıl, yeni bir takvim yılı anlamına geliyor. Bu doğrultuda farklı tasarımlara sahip takvim seçeneklerini bir yılbaşı hediyesi olarak değerlendirebilmeniz mümkün. Özellikle masa başı çalışan sevdikleriniz için takvim hediye etmek gayet mantıklı bir adım olacaktır. Böylece takvim hediye ettiğiniz kişi, yıl boyunca gideceği etkinlikleri, organizasyonları, planlarını kolaylıkla takip edebilir ve üstelik takvime her baktığında sizi hatırlayabilir. Takvimlerin bu denli anlamlı bir hediye olabileceği kimin aklına gelirdi ki?

Kokulu Mum

Çevresinde gül yaprakları bulunan 3 ayrı renkte kokulu mum

İnsan beyni son derece güçlü bir koku hafızasına sahiptir. Peki bu bilgi ile kokulu mumların ne gibi bir ilgisi olabilir? Eğer sevdiklerinizin bir koku duyduklarında sizi anımsamalarını istiyorsanız, kokulu mumdan daha güzel bir hediye olamayacağını belirtmek isteriz. Öte yandan girdiği ortama güzel bir koku kazandırdığı gibi konumlandırıldığı noktada dekoratif bir görüntü de oluşturan kokulu mumlar, yılbaşı için en ideal hediyelerden biri olabilir.

Ajanda

Ajanda

Çoğumuz yıl boyunca günlük hayatımızda zaman yönetimi konusunda sıkıntı çekeriz ve planlama yapmak bunun için yapabileceğimiz en iyi çözümdür. İşlerini planlayarak yapmayı seven bir arkadaşınız varsa onun için en ideal hediye ise bir ajanda olacaktır. Hediye edeceğiniz kişinin kendi fotoğraflarıyla veya sevdiği resimlerle, ismine özel olarak tasarlayabileceğiniz bir ajandayı çok seveceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca yıl boyu bu kişiye özel ajandayı kullanacağı için bu hediye alternatifi sürekli sizi hatırlayabileceği özel bir seçenek olacaktır.

French Press

Kahve dolu french press ve yanında duran beyaz kahve fincanı

Kahve içmeyi çok seven birinin evinde mutlaka en az bir adet French Press adlı kahve demleme aracı bulunmalı. Bu doğrultuda kahvesiz yapamayan dostlarınıza bu yılbaşında verebileceğiniz en güzel hediyenin French Press olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Böylece dostunuz, hediye French Press ile her kahve demlediğinde sizi ve ona verdiğiniz değeri hatırlayacaktır.

Fotokitap

Fotokitap

Artık dijital dünyaya geçişle beraber çoğu fotoğraflarımız telefonlarda, tabletlerde ya da bilgisayarlarımızda sıkışıp kalıyor. Fotoğrafları basılı olarak saklamanın en güzel yolu ise fotokitaptan geçiyor. Yılbaşı hediye fikirleri listemizin en dikkat çeken maddelerinden biri olan fotokitap ile siz de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Eldiven

Yün ipten örülmüş küçük bir kalp tutan eldivenli eller

Hediye vereceğiniz kişi eğer güneyde yaşamıyorsa, havalar soğuduğunda mutlaka bir çift eldivene ihtiyaç duyacaktır. Siz de buradan yola çıkarak sevdiklerinizin ellerini yılbaşı döneminde soğuktan koruyacak zarif bir görünüme sahip bir çift eldiven hediye edebilirsiniz. Üstelik eldivenler kışın sürekli bir ihtiyaç olduğundan, sevdiğiniz kişilerin eldivenleri olsa dahi hediyenizi bir diğer alternatif olarak her zaman kullanabileceklerdir.

Magnet

Magnet

Konulduğu metal yüzeyde sabit bir şekilde duran magnetler, sevdikleriniz için evlerinde veya ofislerinde her zaman kullanabilecekleri güzel bir hediye seçeneği. Üzerine fotoğraf veya istediğiniz bir tasarımı bastırabileceğiniz magnetlerin kalıcı birer hediye olduğunu da söylemekte yarar var. Böylece magnet hediye ettiğiniz kişi, bu magnet tasarımına baktığı her an sizi hatırlayacaktır.

Panduf

tek boynuzlu at şeklinde panduflar

Piyasada hemen her zevke uygun, farklı tasarımlara sahip panduflar bulabilmek mümkün. Üstelik temel işlevi ayakları sıcak tutmak olan bu ürünlerin ev ortamında tarzı tamamladığını da söyleyebiliriz. Dolayısıyla bir çift pandufun, yılbaşı hediye fikirleri listemizde kesinlikle yer alması gereken ürünlerden biri olduğunu düşünüyoruz. Eğer siz de hem işlevsel hem de mutluluk verici panduflardan hediye ederek ailenizden birini veya arkadaşlarınızdan birini sevindirmek isterseniz, yılbaşında bu hediye fikrini de değerlendirebilirsiniz.

Anahtarlık

Anahtarlık

Çoğu kişinin mutlaka bir anahtarlığı vardır. Bu nedenle anahtarlıklar, herkesin kullanabildiği en risksiz hediye seçeneklerinden biri olacaktır. Sevdikleriniz için “Acaba beğenir mi, beğenmez mi?” diye şüphe duyuyorsanız herkese hitap eden bir hediye seçmek en mantıklısı olacaktır. Üstelik hediye edeceğiniz anahtarlığın üzerine istediğiniz tasarımı bastırarak anahtarlığı daha özel hale getirebilmeniz de mümkün. Hatta anahtarlıkları kalp şeklinde, oval veya yuvarlak olarak da bastırabilirsiniz.

Çelenk Kapı Süsü

Yılbaşı dönemlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan çelenk şeklindeki kapı süslerinin hediye alternatifi olabileceğini hiç düşünmüş müydünüz? İlk akla gelen hediye önerilerinden biri olmasa da hem şık hem de fonskiyonel bir hediye olduğunu düşündüğümüz çelenk kapı süsüne de yine yılbaşı hediye fikrileri listemizde yer vermek istedik. Özellikle yılbaşı zamanı geldiğinde çeşit çeşit, renk renk, farklı süslerle bezenmiş çelenk kapı süslerinden alarak siz de sevdiklerinizin evlerini dekore etmelerini sağlayabilir ve onları bu şekilde mutlu edebilirsiniz.

Bardak Altlığı

Bardak altlığı

Adından da anlaşılabileceği gibi bardakların altına yerleştirilerek kullanılan ve sehpanın/masanın kirlenmesini önleme işlevi bulunan bardak altlıkları, farklı tasarımlarla süslendiğinde kişisel bir hediye seçeneği haline gelebiliyor. Bu doğrultuda siz de kendi tasarlayacağınız bardak altıklarını yılbaşı hediye fikri olarak değerlendirebilirsiniz.

Çerçeve

Fotoğrafları dekorasyonun bir parçası olarak kullanmayı mümkün kılan çerçeveler, zamansız birer hediye seçeneğidir. Bu nedenle her zaman en klasik hediye fikirlerinden biri olarak karşımıza çıkan çerçeveler, yine de en şık alternatiflerdendir.

Baskılı Çerçeve

Listemizi inceleyip yılbaşı hediye fikirleri arasından hangilerini alacağınıza karar verdiyseniz, artık sıra onların hediyeyi aldıklarında mutluluktan parlayan yüzlerini görmeye geliyor. Biz de hem sizin hem de sevdiklerinizin mutluluğunda ufak da olsa payımız olduğunu düşünüyor ve her ihtiyacınıza çözüm olabildiğimiz için seviniyoruz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir