Kendi Stilinize Uygun Tişört Baskıları

Total
0
Shares
baskılı tişört, gözlük takan çocuk

Kumaş üzerine baskı teknikleri her geçen gün gelişirken insanlar artık kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri kıyafetler giymeyi tercih ediyor. Bu tercihin nedeni harcama alışkanlıklarından geliyor ancak tekstil sektörü de bu değişime kolayca ayak uyduruyor. Baskı tişört modelleri hem günlük kullanımda hem de kurumsal kullanımda öne çıkmaktadır.

Hizmet sektöründe faaliyet gösterenler, şirket içerisinde etkinlik düzenleyenler, şirket içi ve şirketler arası spor müsabakaları yapanlar kurumsal olarak baskı tişört kullanmayı tercih edenler arasında yer alır. Bireysel kullanımda ise farklı olmak isteyenler, kendi tasarımlarını taşımayı tercih edenler ya da sevdikleri ile uyumlu giyinmeyi seçenler de baskı tişörtleri kullanılıyor.

Matbuu.com istediğiniz tişörtleri kısa sürede bastırmanıza olanak sağlayan online sipariş sistemiyle hizmet veriyor. Hem kadın hem de erkek için ayrı ayrı modellere baskı yapıldığı zaman genel vücut hatlarına daha başarılı bir şekilde uyum sağlayan tişörtler elde edilmiş oluyor.

Baskı tişört siparişi verirken öncelikle cinsiyet seçmek sonrasında ise sunulan bedenler arasından uygun olana karar vererek ideal tişörtü yaratmaya başlamak mümkün oluyor. X-small, small, medium, large, X-large beden ölçülerine sahip kadın ve erkek tişörtleri ile herkes hayallerinde tasarıma sahip olan tişörte birkaç gün içerisinde sahip oluyor.

Ön yüz, arka yüz ve iki yüz baskı seçeneklerinden tasarıma uygun olana karar vermek ve tasarımı siteye yüklemek sipariş vermek için yeterlidir. Matbuu.com’da yer alan tasarımlar için sipariş vermek ya da bu tasarımlar üzerinde düzenleme yapmak mümkün olduğu için artık benzer tişörtleri giymek hayal oluyor.

Kimler Baskı Tişört Yaptırabilir

Tişörtün tarihine baktığımız zaman onun insan hayatına girişini iç çamaşırı olarak yaptığını görmek mümkündür. İnsan hayatına çok ilginç ve akla gelmeyen bir şekilde giriş yapan tişört günümüzde modanın vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. İç çamaşırı olmaktan uzaklaşıp bir moda parçası haline gelen tişörtlerin yükselişi ise 1980’li yıllarda İngiltere’de gerçekleşti.

Üzerine slogan yazılan tişörtler oldukça popüler oldu. Bu popülerliğin nedeni elbette sadece tişörtün harika bir giyim parçası olması değildi. İnsanlar üzerinde slogan yazan tişörtler ile kendilerini ifade edebildikleri için bu akımı çok sevdiler. O günden beri baskılı, sloganlı ya da tasarımı ile mesaj veren tişört modelleri insanlar tarafından beğeni ile tercih ediliyor. Etkinlikler, spor müsabakaları ve şirket organizasyonları baskı tişörtlerin en çok kullanıldığı alanlar olarak öne çıkmaktadır. Bu alanlardaki baskı tişört kullanımı yaklaşık 40 yıldır yoğun olarak tercih edilmektedir. Festivallerde, yarışmalarda ve kermes gibi etkinliklerde kullanılan, bu organizasyonlarda katılımcılar için ayrı çalışanlar için ayrı olarak tasarlanan baskı tişörtler o günden beri etkili bir promosyon malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Müzik grupları uzunca bir süre baskı tişörtleri promosyon olarak tercih ederken pek çok girişimci de insanların hayran oldukları müzisyenlerin, filmlerin ve çizgi kahramanların yer aldığı baskı tişörtler üreterek yeni bir pazar oluşturdu. Günümüzde hem kişisel hem de kurumsal kullanımda tercih edilen baskı tişört modelleri farklı kalite ve renk seçenekleri ile geniş bir yelpazede sunuluyor.

Tişört Baskı Teknikleri Nelerdir?

Tişört baskısı yapılırken yoğun olarak tercih edilen baskı teknikleri arasında dijital baskı ve transfer baskı yer alır. Bu iki teknik dışında emprime baskı, süblime baskı, pistole baskı ve flok baskı gibi tekniklerde kullanılmaktadır. Her tekniğin kendine has avantajları olmakla birlikte kullanım alanına ve tercihine göre seçilmesi doğru sonuç alınmasını sağlar.

Dijital baskının en büyük avantajı her tür kumaşa rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır. Kalıp çıkarmak gibi uğraşlara gerek olmadığı için daha hızlı bir baskı yöntemidir. Bu teknikle basılacak olan ürünler için en önemli nokta tasarımın doğru ölçü ver renklerde basılmasını sağlayacak profesyonel bir tasarımcı ile çalışmaktır. Baskı makinesi renkleri tam olarak istenilen renklerde kumaşa aktarır. 5 renk kullanan makine bu 5 rengin karışımları ile her rengi ve tonu elde edebildiğinde renk seçimi konusunda rahat davranmak mümkündür.

Transfer baskı yaş baskı yöntemlerinin arasından sıyrılan, sağladığı avantajlarla pek çok tekstil ürününe yapılan baskıda tercih edilen bir baskı yöntemidir. Sıcak kuru baskı olarak da bilinen transfer baskıda kullanılan boyanın ısı ile buharlaşma özelliği vardır. Boyar madde ile kağıda çizilen desen sıcak ve basınç uygulaması ile kumaşın üzerine aktarılır. Bu teknik zaman ve kalıcılık açısından benzerlerine göre avantaj sağladığından dolayı çok popüler olmuştur.

Flok baskı çok ince lif parçalarının yapılacak desene göre kumaş üzerine yapıştırılması tekniğine verilen addır. Baskıda kullanılan lif parçalarının uzunluğu 1 ila 7 mm arasında değişmektedir. Oldukça zahmetli bir baskı tekniği olduğu için yaygın olarak kullanılan bir teknik değildir.

Emprime baskıda kalıp çıkarılması gerekir. Bu nedenle tasarımın detaylı bir şekilde profesyoneller tarafından hazırlanması bu teknikte çok önemlidir. Bu baskı tekniği uygulanacaksa baskının ve baskı yapılacak zeminin rengi iyi ayarlanmalıdır.

Süblime baskı transfer baskı ile benzer şekilde uygulanan bir tekniktir. Bu teknikte de desen kağıda işlenir ve yüksek ısı ile kumaşa aktarılır. Bu baskının transfer baskı kadar çok tercih edilmeme nedeni polyester kumaş dışında farklı tipte kumaşlara uygulanamıyor olmasıdır. Transfer baskıdan daha kolay olsa da bu özelliği ile üreticiler arasında geri plana düşen bir baskı tekniğidir.

Hava tabancaları ile boya püskürtme işlemi ile yapılan pistole baskı her kumaşa rahatlıkla uygulanan bir tekniktir. Bu teknik seri üretim için zorlu bir yöntemdir. Çünkü tekniğin başarılı olması makineye değil ustaya bağlıdır. Pistole baskı zor tekniği, çok boya harcaması ve şablonların sürekli kirlenmesi sebebiyle çok sık tercih edilmeyen bir yöntemdir. Bu teknik ile çok şık dalgalı efektler elde edilse de tekniğin zorlukları ön plandadır.

Baskılı Tişörtler Nasıl Kullanılır?

Baskı tişörtler çok yaygın olarak kullanılsa da bu ürünlerin kullanımına özen göstermek gerekir. Yıkama talimatlarına harfiyen uyulduğu zaman bu tişörtler oldukça uzun zaman ilk günkü gibi kullanılır. Baskı tekniklerinin hepsinde tişörtlerin düşük derecelerde yıkanması tavsiye edilir. 60 oC’nin üzerinde baskıda yıpranma ve solma gözlemlenir.

Elde yıkama ya da narin yıkama programları baskı tişörtler için tercih edilebilir. Baskısı olan tişörtleri ters çevirip yıkamak ve kurutmak baskının doğrudan çamaşır makinesi ya da güneş ile etkileşime girmesine engel olur. Bu tişörtleri ütülemek için tişörtü ters çevirmek etkili olur. Bu püf noktalarıyla birlikte tişörtün üzerinde belirtilen talimatları da yerine getirmek gerekir. Dikkatle kullanılan baskı tişörtler uzun yıllar boyunca kullanılabilir.

Her yaşa ve zevke uygun tişört modellerini bir araya getiren matbuu.com yarım asrı aşkın tecrübesi ve güvenilirliği ile hem kurumsal hem de bireysel ihtiyaçların kolayca karşılanmasını sağlıyor. Tişört baskısı için online sipariş sisteminden verilen siparişin hazırlanıp kargoya verilme süresi 2 iş günü olarak belirlenmiştir. Bu sistemde yer alan her detay müşteri memnuniyeti odaklı şekillendiğinden dolayı memnuniyet garantisi vermek mümkündür. İstenilen tasarımlar kısa sürede hazırlanırken sürekli güncel tutulan hazır şablonlarda dönemin ilgi çeken ayrıntılarını barındırdığı için oldukça rağbet görüyor.

Matbuu, size avantajlı fırsatlar ile baskılı tişörtler sunuyor. Farklı tasarımlar için www.matbuu.com‘u inceleyebilirsiniz. 🙂

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Etkili Bir Marka Yönetimi İçin Cepli Dosyanızda Olması Gereken 5 Ürün

Günümüzde firmaların rekabet koşulları oldukça zorlaştı bu nedenle marka bilinirliğini artırmak için birçok firma aralıksız çalışmalar yürütmektedir. Bizler Etkili Bir Marka Yönetimi İçin Cepli Dosyanızda Olması Gereken 5 Ürün başlıklı bu yazımız ile firmalarınızın marka…
Gönderiyi Gör