İyi Hazırlanmış Bir Broşürde Olması Gereken 5 Özellik

Total
0
Shares
Broşür

Broşürler, el ilanları gibi oldukça etkili ve ucuz reklam araçları arasında yer almaktadır.

İyi Hazırlanmış Bir Broşürde Olması Gereken 5 Özellik başlıklı bu yazımızda sizlere etkili broşür nasıl hazırlanır detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız.
Broşürler firmaların ürün ve hizmetlerini müşterilerine kolay yoldan aktarabilmesini sağlayan önemli araçlardan bir tanesidir. İyi bir şekilde hazırlanmış bir broşür firmanın kurumsal kimliğini yansıtabilmesi açısından oldukça önemli olmaktadır.

Broşür Nedir?

Özellikle dikkat çekmeyi amaçlayan, tanıtıcı, açıklayıcı ve bilgilendirici basılı evraklara broşür denmektedir. Firmaların dönemsel olarak sunmuş oldukları ürün ve hizmetlerinin tanıtımında kullanılmaktadır.

Broşürün Önemi Nedir?

Bir broşürün etkili bir reklam aracı olması için bir takım kriterleri taşıması gerekmektedir. Broşür bu kriterleri taşıdığı takdirde önemli olabilmektedir. Birazdan değinecek olduğumuz hususları göz önüne alarak hazırlamış olduğunuz broşürlerin önemini artırabilirsiniz.

brochure-design-18

İyi Hazırlanmış Bir Broşürde Olması Gereken 5 Özellik

1- Verilmek İstenen Ana Mesaj Ana Kapakta Belirtilmelidir

Ana mesaj mutlaka ön kapakta bulunmalıdır. Bu ana mesajın dikkat çekici bir şekilde yazılması okuyucu diğer sayfaları okumaya itecektir. Bu mesajın kolay ve okunaklı bir şekilde ön kapakta iletilmesi broşürün etkili olabilmesinde önemli olmaktadır.

2- Görsel Dikkat Çekici Olmalıdır

Özellikle ön kapakta bulunan görsellerin dikkat çekici olması potansiyel müşterilerinizin diğer sayfaları okumasında etkili olmaktadır. Ayrıca kaliteli bir şekilde hazırlanmış olan görseller firmanızın kurumsal imajına oldukça önemli katkılar sunacaktır.

3- Anlaşılır ve Kolay Okunmalıdır

Anlaşılır ve kolay bir şekilde okunan sloganlar okuyucunun aklında kalıcı olacak ve bu sayede etkili bir broşür hazırlanmış olacaktır. Ürün veya hizmetlerinizi sade ve akıcı bir dille oluşturmanız etkili bir broşürde olması gereken özellikler arasında yer almaktadır.

4- Renk Uyumuna Dikkat Edilmelidir

Firmanızın sektörüne uygun olarak seçmiş olduğunuz renkler potansiyel müşterilerinizin zihninde daha kalıcı bir şekilde yer etmenizi sağlayacaktır. Çok fazla renk kullanılması broşürün anlamsız bir yapıda olmasına da neden olabilmektedir. Karmaşık ve anlaşılmaz bir broşür hazırlamak istemiyorsanız mutlaka 2 renkten fazlasını kullanmamalısınız.

5- Kâğıt Kalitesine Dikkat Edilmelidir

Broşürün dayanıklı bir yapıda olabilmesi için kağıt kalitesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Kalitesi hammadde kullanımı firmanın kurumsal imajını da olumsuz etkileyebilmektedir. Mürekkep duyarlılığına, maliyetine, gramajına ve boyuta dikkat edilmesi oldukça önemlidir.

Kalın ve gramajı fazla olan kağıtlar kullanılmamalıdır. A4 boyutundaki kağıtların seçilmesi önemlidir.
Yukarıda saymış olduğumuz unsurları göz önüne alarak oluşturduğunuz broşürler etkili bir reklam aracı oluşturmanızda oldukça önemli katkılar sağlayacaktır.

broşür
Broşür

Broşür Siparişi

Broşür siparişi vererek markanızın bilinirliğini çok rahat bir şekilde artırabilirsiniz. Birçok kurumsal firma etkili reklam aracı olarak broşürleri tercih etmektedir. Doğru bir şekilde hazırlanmış olan broşürler ürün ve hizmetlerinizin tanıtımında oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.

Verecek olduğunuz broşür siparişi oldukça uygun fiyat avantajları ile siz değerli müşterilere sunulmaktadır. Firmaların giderlerinde çok fazla yer kaplamayacak olan bu reklam aracı fiyat-fayda ilişkisi göz önüne alındığında diğer reklam araçlarına nazaran son derece etkili bir reklam aracı olarak görülebilmektedir.

Profesyonel matbaa firmalarında yapacak olduğunu broşür siparişlerinizin amacına ulaşabilmesi daha kolay olabilmektedir. Bu yüzden mutlaka deneyimli ve bu konuda uzmanlaşmış olan kurumsal matbaalarla çalışmanız önemli bir detay olarak nitelendirilebilmektedir.

Broşür Satın Al

Bir cevap yazın
Şunlar da hoşunuza gidebilir

Etkili Bir Marka Yönetimi İçin Cepli Dosyanızda Olması Gereken 5 Ürün

Günümüzde firmaların rekabet koşulları oldukça zorlaştı bu nedenle marka bilinirliğini artırmak için birçok firma aralıksız çalışmalar yürütmektedir. Bizler Etkili Bir Marka Yönetimi İçin Cepli Dosyanızda Olması Gereken 5 Ürün başlıklı bu yazımız ile firmalarınızın marka…
Gönderiyi Gör