Broşür Tasarımı Nasıl Yapılır?

Total
0
Shares
Broşür

Broşür Tasarımı Nasıl Yapılır? 

Broşür, birçok farklı firmanın piyasaya sürdüğü her çeşit ürünün reklamının en uygun fiyatla ve en kolay yoldan insanlar ile buluştuğu ve ayrıca tanıtılacak ürünler ile firma hakkında fotoğrafların bulunduğu bir tanıtım şekildir. Genel olarak az sayıda sayfadan oluşan bu tanıtım şekli içerisinde firma ürünlerinin özellikleri ön planda tutularak tüketicinin dikkatini çekilmesi adına uğraşılır. Bu tür tanıtım ve reklam ürünü broşürler ister posta yolu ile yapılabilirken aynı zamanda elde birebir insanlara dağıtılarak da yapılmaktadır.

brosur

Ancak bu noktada broşür tasarımı olarak son derece dikkat çekici kaliteli bir dizayn ile yaratılmalıdır ki, ürünlerin, broşürleri alıp bakan insanlar daha ilk seferde dikkatlerini çekmeli. Bu tür akılda kalıcı olması için de matbuu.com sitesi en kaliteli ve tasarım olarak son derece dikkat çekici broşür tasarımlarını müşterilerine sunmaktadır.

Bu noktada Matbuu bünyesinde bulunan hazır haldeki birbirinden güzel ve oldukça ilgi çekici şablonlar üzerinden istenilen her hangi bir broşür seçilebilir ve insanların en fazla bir ya da iki defa baktıkları bu broşür çeşitleri açısından ilk seferde tüm ürünlerin bakılmasına yardımcı olan tasarımlardan yararlanılabilir.

Broşürün Etkili Olması Adına İnceleme

Kaliteli ve etki bırakacak bir broşür tasarımı yapmanın en önemli yanlarından biri hiç şüphesiz broşür isteyen firmanın nasıl bir şey istediği ya da ürünlerin ne tarz olduğu gibi birçok farklı konu müşteri ile titiz bir şekilde konuşulmalı ve araştırma yapılmalı.

Firmanın her türlü iletişim bilgisi eksiksiz olarak alınmalıdır. Hazırlanacak olan broşür çeşidinin adeta bir nokta atışı olması için tanıtılacak olan ürünlerin nasıl odak noktası olabileceğine dair planlı bir çalışma yapılmalı. Firmanın ürünleri hakkında ya da yapmak istediği tanıtım konusunda detaylı ve kaliteli bilgi edinilerek kusursuz bir şekilde tüm bu bilgiler broşüre aktarılmalı.

Özellikle de hazırlanacak olan bir broşür çeşidi kesinlikle yazım kuralların son derece dikkat edilerek yapılmalıdır. Bu duruma dikkat edilemeyen broşürler fazla ilgi görmeyecek ve okunmayacaktır. Tüm bu durumlar anlaşıldıktan sonra her ne kadar bu konular önemli olsa da broşürün tasarımını yapacak olan Matbaa firmasının kalitesi de son derece önemlidir.

Bünyesinde bulunan grafik tasarım gurubundaki çalışanların işinin ehli olması ve broşür ve benzeri tasarım işleri hakkında iyi bir tecrübeye sahip olması gerekmektedir. Bunun için bu konu hakkında her türlü reklam çalışması bölümü adına Matbuu firması bu güne birçok farklı ve kaliteli broşür çeşitlerini müşterilerine sunmuş ve şimdiye kadar oldukça olumlu geri dönüşler almıştır.

Ayrıca tasarlanan ve birbirinden kaliteli hazır broşür çeşitleri de photoshop ve benzeri programlar ile bu alanda son derece kaliteli ve yetenekli grafik tasarımcılar ile hazırlanmaktadır. Aynı zamanda hazırlanacak olan broşürlerin malzemesi de 1. Sınıf kalitede olmalıdır yoksa grafik tasarım ya da diğer tüm çalışmalar boşa gider. Bu nedende dolayı da her türlü broşür tasarım işinde en kaliteli malzeme ile hazırlanan ürünler Matbuu farkı ile müşterilere sunulmaktadır.

Broşür Adına Kâğıt Kalitesi

Bu noktada hazırlanacak olan broşürler adına kâğıt seçimi son derece önemlidir. Hazırlanacak olan kâğıtların gramajı oldukça iyi ayarlanmalıdır. Ayrıca mürekkep açısından ne kadar hassas oldukları ya da doku kalitesinin ne derece iyi olduğu gibi birçok ayrıntıya büyük önem gösterilmelidir. Bu konunun önemi broşürlerin dağıtılacağı insanların eline aldıkları zaman ve dokundukları an okuma ya da broşüre bakma isteklerinin doğmasından da anlaşılır.

Çünkü birçok insanını broşürleri okuma istekleri belki kendileri bile fark etmeseler de broşür kâğıdının kalitesi ile direkt olarak bağlantılıdır. Kaliteli bir kâğıt çeşidi dokunulduğu an insan üzerinde bir okuma dürtüsü oluşturmaktadır. Ayrıca kâğıdın tırtıklı her hangi bir yanı kesinlikle olmamalıdır. Aksi takdirde baskı esmasında boyanın kâğıt üzerinde istenen kalitenin yakalanması mümkün olmaz.

Tasarlanan Broşürün Yapı Şekli

Genel olarak broşür çeşitleri iki farklı türde tasarımı ile yapılır. Bunlar A4 ve bazı zamanlarda da A5 boyutudur. A5 boyutu daha çok tek sayfalık olan broşür tasarımları adına kullanılır. Daha çok, yani kıvrımlı olarak tasarım yapılan broşürler adına A4 kullanılmaktadır.

Bu noktada görsellik son derece büyük bir taşımaktadır. Özellikle de bu kıvrımlı olan tasarımlar adına ana sayfa için görsel tasarımların kalitesi tüketicinin ilgisini çekmesi ve tüm ürünlere odaklanması açısından kalitesi konusunda son derece büyük bir önem taşımaktadır.

Bunun yanı sıra ayrıca bir diğer görsellik açısından şirket adına kullanılacak olan logo da broşürün en dikkat çekici noktasına yapılmalıdır. Bu olduğunda ürünlere bakan tüketicinin aklında firmanın logosu da kalır. Bu da zaten her hangi bir firma için mükemmel bir reklam demektir.

En az bu durum kadar renk tasarımı da son derece önem teşkil etmektedir. Firmayı ve ürünleri doğru anlatacak ve ürünler ile firmayı bağdaştıracak renklerin kullanılması oldukça kritik bir durumdur.

Broşürdeki Fotoğraf ve Görüntü Kalitesi

Bunun yanı sıra ayrıca bir broşürün etkili olması ve tüketicinin eline aldığı gibi çöpe atmaması adına bir başka etken ise broşür içine yerleştirilecek olan fotoğrafların son derece kaliteli ve net olmasıdır. Bu yüzden fotoğrafların çözünürlükleri her hangi bir internet sayfasından alınmış olanlar ile kesinlikle yapılmamalıdır. Aksi takdirde baskı sırasında büyük sorunlara yol açar.

Bu yüzden elde bulunan kaliteli ve çözünürlüğü yüksek fotoğraflar broşürde yer almalı. Bu da tüketicinin ilk olarak gözlerinin dikkat ettiği fotoğraflar ile birlikte artık broşür içindeki her türlü ürüne bakma gereği hisseder. Ardından ise firmanın iletişim bilgilerine ve bulunduğu adrese dikkat eder.

Tüm bu nedenlerden dolayı da her hangi bir sorun istenmiyor ve kusursuz bir broşür isteniyor ise o zaman en doğru adres Matbuu firmasıdır. Grafik tasarım bölümünden baskı kısmına kadar tüm departmandan son derece büyük bir titizlik içinde ve planlı olarak elden geçen her türlü broşür çeşidi yüksek kalitede müşteriye sunulmaktadır.

Ayrıca hazır şablonlar üzerinden ne tür bir tasarım istendiği müşteriye sunulur ve eğer örnek beğenilir ise o zaman kaliteli işlemlerin ardından broşür tasarımı birçok farklı ve kaliteli photoshop programı ile müşterinin hizmetine sunulur. Ürünlerin kaliteli bir tanıtımı yapılması ve müşterilerin broşürlere tekrar tekrar bakması adına en doğru adres Matbuu firmasıdır. Unutulmamalı ki en kolay ve hızlı müşteriye ulaşma yolu kaliteli bir broşürden geçer.

 

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Kurumsal Etkinliklerde Reklam ve Tanıtım Gücünüzü Artırmak için Mutlaka Kullanmanız Gereken 8 Arac

Markanızın tanıtımını yapmak, yen çıkardığınız bir ürünü duyurmak, müşterilerinize sunduğunuz ürün ve çözümlerin lansmanını yapmak veya sadece sponsor olmak gibi amaçlarla organizasyon, fuar, seminer, çalıştay vb. etkinlikler düzenliyorsunuz. Profesyonel bir…
Gönderiyi Gör