Etkili Bir Marka Tanıtımı için Cepli Dosyanızda Bulunması Gereken 5 Önemli Ürün

Total
1
Shares

Profesyonel bir sunum yapacak olsanız da ya da sadece katıldığınız ticari bir fuarda müşterilerinize sunmak için yanınızda taşıyor da olsanız, cepli dosyalar sahip olduğunuz basılı reklam ve tanıtım araçlarını organize etmek ve düzene sokmak için tercih edebileceğiniz son derece pratik ürünlerdir.

Peki, bu pratik cepli dosyaların içerisinde hangi reklam ve tanıtım araçlarına yer vermelisiniz? Bu soruya verilecek yanıt aslında cepli dosyayı hangi amaçla kullandığınıza göre değişse de, hemen her cepli dosya içerisinde yer alması gereken en önemli 5 ürünü, bugünkü blog yazımızda sizin için derledik.

1- Profesyonel kartvizitiniz

pocket-folder-inside

Cepli dosyanızda yer alacak olan en önemli ürün kesinlikle kartvizitinizdir. Markanızı temsil etmenize yarayacak olan kurumsal kimlik niteliğindeki kartvizitiniz, müşterilerinizin sizin ve markanız ile ilk kez temasa geçeceği üründür. Müşterilerinize ya da iş ortaklarınıza daha önce kartvizit vermiş bile olsanız bu adımı kesinlikle atlamayın. Daha önce vermiş olduğunuz kartvizitlerin kaybolmuş (!) olma ihtimali son derece yüksektir 🙂

2- Broşür ve kitapçıklarınız

brochure-piles

Cepli dosyanızda, sunduğunuz ürün, hizmet ya da firmanız hakkında bilgi veren broşür ya da kitapçıklara yer vermelisiniz. Bu broşür ve kitapçıkların belirli bir ürün hakkında olmasına gerek de yok; sadece firmanızın misyonu ve vizyonu ile ilgili genel bilgiler de içerebilirler. Kendinizi müşterinizin yerine koyun ve firmanız hakkında bilmesi gereken en önemli detayların neler olduğuna karar verin.

3- Çizelge ve tablolar

Markanızı veya belirli bir mali yıla ait elde ettiğiniz kazanç ve gelirleri anlatacağınız bir sunum yapacaksanız, bu tür sayısal verileri içeren çizelge ve tablolar mutlaka cepli dosyanızda yer almalıdır. “Söz uçar yazı kalır” derler ya; anlattıklarınız unutulsa bile sunduğunuz çizelge ve tablolar müşterilerinizin her an elinin altında olabilir.

4- Not defteri ve kalem

notepad_and_pen

Bunlar, özellikle de toplantı salonlarında son derece faydalı olacak ürünlerdir. Sunum ya da toplantı sırasında dinleyicilerin not almasını ve anlattıklarınızı unutmamasını sağlayabilir, not defteri ve kalemi toplantı dışında da ceplerinde ya da çantalarında taşıyacağı etkili reklam araçları olarak müşterilerinize sunabilirsiniz.

5- CD ya da DVD’ler

pocket.folder

Sunum yapacaksanız sunum metinlerini, herhangi bir etkinlikte markanızı tanıtacaksanız firmanıza ve ürünlerine ait görsellerin ve videoların yer aldığı CD ve DVD’leri cepli dosyanıza mutlaka eklemelisiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir