Hem Eğlenceli Hem Farklı Olan Ambalaj Örnekleri

Total
38
Shares
İçecek Ambalaj Örnekleri

Markanız için logo tasarımınız ve reklam tasarımlarınız gibi müşterilere sunduğunuz tasarımlar kadar ambalaj tasarımlarınız da dikkat çekmek için kullanabileceğiniz diğer bir araçtır. Ne kadar değişik ve orijinal bir tasarım, o kadar çok ilgi! İlk izlenim her zaman önemlidir. İnsan psikolojisinde ilk izlenimin çok büyük etkisinin olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Bu nedenle müşterinin markanızı markette gördüğü ambalajı ile ilk izlenimi oluşturmak oldukça önemlidir. Diğer markalar arasından sıyrılmak ve müşterilerinizin dikkatini çekmekte ambalaj tasarımlarının büyük etkisi vardır. Marka duruşunuza veya ürününüze göre yaptırdığınız eğlenceli, işlevsel veya minimalist tasarımlarla daha çok akılda kalabilir ve müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz. Bunun için pek çok marka değişik ve yaratıcı ambalaj tasarımları yaptırarak, ilgi çekmeyi başarıyorlar. Bu markalardan başarılı ambalaj örnekleri paylaşarak, size ilham vermesini diliyoruz. Keyifli okumalar…

Eğlenceli, Yaratıcı ve Farklı Ambalaj Örnekleri

Ambalaj Örnekleri

Kurabiye ambalajında sektördeki markalardan farklı olan bir tasarım kullanılarak ilgi çekmek başarılmış. Hem ambalajın rengi olsun hem de üzerindeki esprili tasarımı ile müşterinin ilgisini çekebilecek bir tasarım olmuş.

Ambalaj Örnekleri

Mevzu çocuklarsa, biraz renk kullanmak mutlaka işe yarar. 🙂  Bu tasarımda canlı, dikkat çekici renkler ve çizim tadında şirin tasarımlar kullanılarak çocukların ilgisini çekmek amaçlanmış. Çocuklara yönelik ürünlerde bu örnekteki gibi hareketli tasarımlar mutlaka bir adım öne çıkarak başarılı olurlar.

Yiyecek Ambalaj Örnekleri

Eğer amacınız doğallık, sağlık ve katkısız ürün sunumu yapmaksa, sade tasarımları düşünün. Doğallığı ve sağlıklı yaşamı vurgulayan ürünlerde genellikle sade ve minimal tasarımlar kullanılır. Böylece oluşturduğu sadelik imajı ile müşterinin aklında bu şekilde yer eder ve amaçlarına ulaşırlar.

İlginç Ambalaj Örnekleri

Bu süt markası piyasadaki rakiplerine göre satışında bir sıfır öne çıkabilme ihtimalini bulunduruyor. Oluşturduğu ilginç tasarımı ile insanların ilk bakışta dikkatini çekerek akılda kalıcı olabilir. Belki gençlerin belki de çocukların tasarıma gösterdiği ilgi sayesinde satışların artırılması amaçlanıyor.

Renkli Ambalaj Örnekleri

Görseldeki mendil markası, masa mendillerine farklı bir yorum getirerek insanların yönelimini etkiliyor. İnsanların masalarında daha eğlenceli ve daha renkli tasarımlar isteyebileceği düşüncesi ile masa mendillerinde renkli ve eğlenceli tasarımlar kullanarak müşterileri çekiyor.

Çevreci Ambalaj Örnekleri

Yine doğallığı vurgulamak isteyen bir marka ve tasarımında bunu nasıl öne çıkarttığının örneği.. Marka, sade ve renkli bir tasarımla ürünlerinin doğal ve sağlıklı olduğunu vurguluyor. Bir çay markası örneği olan görselde, bahçeden gelen, doğal ve sağlıklı çay imajı yaratılarak, müşterilerin aklında bu şekilde yer etmek hedefleniyor.

İçecek Ambalaj Örnekleri

Görseldeki ambalaj örnekleri ise bir içecek markasının kullandığı eğlenceli tasarımları görüyorsunuz. Marka, sektördeki diğer markalardan tamamen farklı olarak, değişik bir çizim tasarımı kullanarak müşterilerin dikkatini çekmek istiyor. Kullanılan üründe içecek kutularının birbirini tamamladığı bir tasarımla ise farklı bir dizayn yakalanmış olunuyor. Bu tarz eğlenceli ve esprili tasarımlar insanların beğenisini kazandığı için markalar, örnekteki gibi tasarımları sık sık kullanıyorlar.

İşlevsel Ambalaj Örnekleri

Harika bir ambalaj örneği daha… Bir çay markasının bardak çaylarında kullandığı değişik tasarımla hem işlevsel hem de müşterilerin hoşuna gidebilecek bir paket kullanılmış. Oluşturulan balık figürü ile süzme çay poşetlerine farklı bir yorum getirilmiş ve bu tasarımın müşterilerin ilgisini çekeceğine eminiz. 🙂

parfüm ambalaj örnekleri

 

 

Son zamanlarda doğallığı ve yeşili vurgulamak, oldukça popüler olmaya başladı. Görseldeki örnekte çevreci ambalaj örnekleri için güzel bir tasarım. Aynı zamanda markaya, insanlar tarafından da saygınlık kazandırıyor. Çevreci ve doğa dostu olan markalar, müşterilerin hafızasında daha çok yer ediyor ve markalar da sık sık bu yola başvuruyorlar. Bu örnekte bir parfüm markasının oluşturduğu bambu şeklindeki şişe tasarımı ile yeşil ve doğa dostu bir ürün imajı çizdiğini görüyoruz.

 

Farklı Ambalaj Örnekleri

Bazen markaların oluşturdukları tasarımlar kendi ürünleriyle eşleşmese bile, eğlenceli ve dikkat çekici olabilmek adına farklı olan tasarımları kullandıklarını görüyoruz. Burada bir makarna markasının ambalajında kullandığı saç şekilleri ürünle pek eşleşmiyor. Fakat zekice kullanılan tasarımlar sayesinde, rafdaki en dikkat çekici ambalaj tasarımı olmayı başarmış. Görseldeki ambalaj örnekleri kesinlikle rafta kendini belli ediyor ve müşteri alma isteği uyandırıyor.

İçecek Ambalaj Örnekleri

Markalar, çizimle yapılmış başarılı tasarımlar kullanarak da müşterilerin ilgisini çekmeyi başarıyorlar. Birbirini tamamlayan ve adeta bir resim portresi gibi görünen bu ambalaj tasarımı ile marka, piyasadaki rakiplerinden farklı olmayı başarmış. Oluşturdukları bu ambalajı kimsenin atabileceğini sanmıyoruz! 🙂

 

Farklı ambalaj örnekleri

 

Markalar artık fark yaratmak adına, klasik paketler yerine daha işlevsel ve daha farklı olan tasarımlar kullanmayı tercih ediyorlar. Üstteki örnekte de akıllıca düşünülmüş bir ambalaj örneği görüyorsunuz. Örnekte gördüğünüz fıstık ambalajı hem işlevselliği, hem ürüne benzetilen akıllıca tasarımı , hem de plastik poşetler yerine daha sağlıklı bir materyal kullanması nedeniyle diğer ürünlere kıyasla daha çok dikkat çekiyor.

Ambalaj Örnekleri

Ambalaj örnekleri arasında çok şirin bir örnek! Hem işlevsel hem yaratıcı olan süzme çay ambalajında kullanılan akıllıca tasarım ile müşterilere kullanım kolaylığı sağlayacak bir tasarım yapılmış. Markanın kullandığı ambalaj tasarımı, müşterilerin beğenisini kazanacak yenilikçi ve farklı bir tasarım ile dikkat çekiyor.

Ambalaj Örnekleri

 

Bir içecek markasına ait olan tasarımda, müşterilerin ilgisini çekmek için içeceğin üretildiği proses, karikatür çizimi ile bir hikaye oluşturularak içecek kutusu üzerinde müşteriye sunuyor. Bu örnekte olduğu gibi incelenebilecek veya okunabilecek hikayeler taşıyan tasarımlar müşterilerin daha çok ilgisini çekiyor.

 

Kullandığınız ambalajların, markanızın ilk izlenimini oluşturduğunu düşünürsek, müşterilerin beğenisini kazanmak ve ilgisini çekmek için ambalaj tasarımına önem vermeniz gerekir. İlham almanız için yaratıcı ve farklı ambalaj örnekleri paylaştık. Bu ambalaj örnekleri ile markanıza özel farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz! 🙂

Şunlar da hoşunuza gidebilir