Online Matbaacılık Hizmetleri Neden Tercih Ediliyor?

Total
0
Shares
online matbaa

Online matbaacılık hizmetleri, el ilanı, broşür, kartvizit, poster ve benzeri pek çok ürünün profesyonel ve kaliteli bir şekilde basılabilmesi açısından sizlere nihai çözümler sunuyor. Bu hizmetler, kafanızdaki fikirlerin profesyonel basılı reklam ve tanıtım araçlarına dönüştürülmesini mümkün kılıyor.

Online matbaacılık hizmetleri sunan pek çok firma kullanıcılarına, geniş yelpazede bir ürün seçeneği ve tasarım imkanı sunuyor. Hatta, www.matbuu.com gibi firmalar ise söz konusu basılı reklam ve tanıtım araçlarının tasarımı konusunda müşterilerine “mevcut hazır şablonlardan” faydalanma şansı veriyor.

Basılı ürünleri özelleştirme (kağıt ve kesim türü, kaplama uygulamaları ve farklı ebat seçimleri vb.), hızlı teslimat ve yüksek kalite baskı da online matbaacılığın sunmuş olduğu avantajlar arasında yer alıyor.

Online Matbaacılık Hizmetleri Ne Gibi İmkanlar Sunuyor?

Geleneksel matbaa hizmeti sunan firmaların pek çoğunda baskı süreci ve fiyatlandırma politikaları hemen hemen aynıdır. Hatta bu firmalar benzer ekipman ve makinelerden faydalanır. Ancak online matbaacılık hizmetleri sunan firmalar ise pek çok açıdan birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu firmaların farklı fiyatlandırma politikaları, teslimat hızları, İnternet sitesi kullanılabilirliği ve ürün yelpazeleri vardır. Bu yüzden de sizin için en doğru kalitede ürünü en hızlı şekilde teslim edebilen bir firma seçebilmeniz çok önemlidir.

online-matbaacilik-firmasi

Online matbaacılık hizmeti sunan firmaları değerlendirebilmeniz için aşağıda listelediğimiz kriterleri incelemenizde fayda var.

Ürün yelpazesi

İstediğiniz ürünün baskısını alamayacaksanız, o matbaa firması ne işinize yarayacak ki? Ülkemizdeki online matbaacılık firmalarının bazıları, oldukça kısıtlı ürün seçeneklerine sahip. Ya da bazıları sadece özel günlere (yılbaşı, Sevgililer Günü, Ramazan Ayı ve Bayramı vb.) yönelik ürün seçenekleri sunuyor.

Geniş ürün yelpazesi
Online matbaacılık hizmetleri ile sunulan geniş ürün yelpazesi

Bu noktada sizin, geniş ürün yelpazesine sahip bir matbaa firması bulmanız gerekiyor. Kartvizitten broşüre, el ilanından postere hatta Amerikan servisten otomobil paspasına veya kanvas tabloya kadar aklınıza gelen çoğu ürünün baskısını alabileceğiniz bir firma, kesinlikle işinizi görecektir.

Tasarım özellikleri

Birlikte çalışacağınız firmanın; yaratıcı, kullanıcı dostu ve kolay kullanabilir tasarım araçlarına ve indirme seçeneklerine sahip olması gerekir. Burada kullanacağınız özellikler, sizin elinizdeki (ya da bu araçlar yardımıyla hazırlayacağınız) tasarımlar ile baskı sonrası elinize geçecek olan nihai ürün arasında bir nevi köprü görevi görecektir.

Online matbaacılık hizmetleri, farklı tasarım özellikleri sunar

Peki, ya tasarım konusunda hiçbir bilginiz ya da beceriniz yoksa? O zaman nasıl bir firma ile çalışmanız gerekiyor? Çok basit. Size hazır tasarım şablonları ve/veya profesyonel tasarım desteği sunan bir firma, sizin için uygun bir tercih olacaktır. Kendi kartvizitinizi tasarlamanız için illa profesyonel bir tasarımcı olmanız gerekmiyor.

Kargo/Teslimat

Basılı ürünlerinizi istediğiniz noktada teslim alabilmeniz, baskı süreci içerisindeki önemli aşamalardan bir tanesi. Çünkü yazımızda bahsettiğimiz online matbaacılık hizmeti sunan firmalardan bazıları, adrese gönderim yapmıyor. Tasarımı ve siparişi İnternet üzerinden, yerinizden kalkmadan gerçekleştirmiş olsanız bile ürününüzü teslim almak için firmanın şubesine uğramanız gerekiyor.

Adrese teslimat
Adrese teslimat

Oysaki online hizmetlerin en büyük avantajlarından bir tanesi, siz hiç yerinizden kalkmadan ürünü tasarlayabilmeniz ve istediğiniz adreste teslim alabilmeniz. Bu yüzden, bu noktada size vereceğimiz tavsiye, mutlaka “adrese teslim” kargo seçeneği olan bir firma ile çalışmanız olacaktır.

Baskı seçenekleri

Kolay kullanılabilirliği ve tasarım konusundaki özel seçeneklerinin yanı sıra, birlikte çalışacağınız matbaacılık firmasının size dilediğiniz kalitede ve dilediğiniz kağıt türünde (sektörde kullanılan seçeneklerle sınırlı olmak kaydıyla) baskı olanağı sunabilmesi gerek.

Elbette hemen herkes, en kaliteli nitelikte baskı alabilmek ister ancak bazen gerek zamansal gerek de maddi açıdan sıkışık durumda olabilir ve bu nedenle orta kalite bir baskıya ihtiyaç duyabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız firmanın size bu seçenekleri sunabilmesi gerek.

Baskıda kabartma uygulaması
Baskıda kabartma uygulaması

Ayrıca, baskı aşamasında ayrıca selefon, lak, kabartma gibi ürün koruyucu uygulamalar da yer almaktadır. Bu konuda da geniş uygulama seçeneği sunan firmalar, sizin için uygun bir alternatif olacaktır.

Yardım ve destek

Yazımızda bahsettiğimiz gibi online baskı süreci, geleneksel matbaa sürecine göre çok daha hızlı ve kolay işleyen bir süreç. İnternet üzerinden oturduğunuz yerden dilediğiniz gibi tasarım yapabiliyor ve sipariş verebiliyorsunuz.

Ancak yine de bazı durumlarda yardıma ihtiyacınız olabiliyor ve destek almak isteyebiliyorsunuz. Teknoloji ile aranız iyi olmayabilir, dosya formatı konusunda zorlanıyor olabilir ya da farklı uygulamalar ve fiyat seçenekleri hakkında sadece bilgi almak istiyor olabilirsiniz.

live-support-software
Online destek


Yardıma ya da desteğe ihtiyacınız olduğunda, anında (anında olmasa da kısa bir sürede) destek alabileceğiniz bir online matbaacılık firması ile çalışmanız, işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu tür firmalar da çoğunlukla, İnternet sitesi üzerinden “Canlı Destek” hizmeti vermektedir. Bu canlı destek uygulaması, firmanın müşterileri ile en hızlı ve en pratik yoldan iletişime geçebilmesini sağlar.

Herhangi bir online matbaacılık firması ile çalışmaya karar vermeden önce, yukarıda saymış olduğumuz kriterleri göz önünde bulundurmanızı ve tercihinizi bu doğrultuda yapmanızı öneririz.

“Tüm bu özellikleri barından bir firma var mı ki?” diye düşünmeye başladığınızı görür gibiyiz. www.matbuu.com size yukarıda bahsetmiş olduğumuz tüm seçenek, uygulama, hizmet ve desteği sağlayan online bir matbaacılık firmasıdır. Siteyi incelediğinizde, baskı sürecinin ne kadar kolay olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir