Bir tasarım mağazası oluşturun!

Matbuu.com kullanıcılarının baskı ihtiyaçlarını en kısa yoldan çözmeyi amaçlarken, yetenekli grafikerlere ek gelir elde edebilecekleri bir fırsat sunuyor. Kendin Tasarla bölümünde kullanılmak üzere tasarımlarınızı sergileyebileceğiniz bir mağaza oluşturun. Tasarımlarınız kulanılarak yapılan her alışveriş için ürün bedeli ile orantılı bir gelir elde edin.

Kimler mağaza açabilir?

Matbuu.com'a üye olan ve tasarım kabiliyetinize güvenen herkes mağaza açabilir. Tek yapmanız gereken bu sayfadaki mağaza kayıt formunu doldurarak göndermek. Mağazanız hemen aktif hale gelecek ve ardından tasarımlarınızı mağazanızda sergilemeye başlayabileceksiniz.

Satış yapmaya nasıl başlayacağım?

Satış yapmak için mağazanızı açtığınızda görüntülenen "Mağazama Tasarım Ekle" butonunu tıklayın. Açılan pencereden tasarım yapmak istediğiniz ürünü seçin. Online tasarım editörünü kullanarak tasarımınızı yapın ve mağazanıza kaydedin.Yaptığınız tasarım matbuu.com grafikerleri tarafından kontrol edilip onaylandıktan kısa bir süre sonra mağazanızda alıcılarını bekliyor olacak.

Mağazamın URL'sini nasıl değiştireceğim?

Mağazanıza ilk kayıt esnasında geçici bir URL tanımlanacak. Ancak mağazanızda belli bir sayıda onaylı tasarım biriktiğinde kendi URL'nizi belirleme şansına sahip olacaksınız. Bu,matbuu.com grafikerlerini spamdan korumak için zorunlu olarak alınmış bir tedbirdir.

Elde edeceğim gelir nasıl hesaplanıyor?

Tasarımlarınızdan elde edeceğiniz gelir ürünlerin fiyatları ile doğru orantılıdır. Örneğin tasarımlarınızdan biri 90TL olan kartvizite sipariş edilebileceği gibi 9 TL olan kartvizite de sipariş edilebilir. Bu durumda elde edeceğiniz gelir de buna göre değişiklik gösterir. Ürün fiyatları matbuu.com tarafından belirlenir ve belirli zamanlarda değiştirilebilir.

Onay sistemi nasıl çalışıyor?

Onay sürecinde tasarımlarınızın kullanım sözleşmesinde yer alan hususlara uygunluğunun yanı sıra kendin tasarla bölümünde kullanılabilir olup olmadığı kontrol edilir. Değiştirmeniz gereken bir konu ile karşılaşılırsa size konu ile bilgi verilir ve tasarımınız tekrar onay sürecine dahil edilir. Onay kontrolü tasarımların sisteme eklenme sırasına göre yapılır ve maksimum 24 saat sürebilir.

Mağazama kaç adet tasarım ekleyebilirim?

Mağazanıza sınırsız sayıda tasarım ekleyebilirsiniz. Ancak çok sayıda tasarım yerine yeterli sayıda ve kullanıcılara hitap eden tasarımlar yapmak mağazanızın karlılığı için daha önemlidir. Ayrıca çok beğeni alan tasarımlarınız zaman zaman matbuu.com giriş sayfasında ve ürün sayfalarında yayınlanabilir. Bu durumda hem tasarımınızın hem de mağazanızın tanıtım imkanı artar.

Hangi ürünlere tasarım yapabilirim?

Matbuu.com'da şu anda tasarımını yapabileceğiniz onlarca ürün bulunuyor ve bu sayı her geçen gün artıyor. Ofset matbaa ürünlerinin yanında kanvas tablo'dan, bebek önlüğüne kadar bir çok ürün tasarımlarınızı bekliyor. Mağazanızda yer alan "Mağazama Tasarım Ekle" butonuna tıkladığınızda tasarım yapabileceğiniz tüm ürünlerin listesini görebilirsiniz.

Tasarımımı yaparken ne kullanacağım?

Tasarım yaparken kullanacağınız temel gereksiniminiz internet bağlantısı olan bir bilgisayar ve matbuu.com da yer alan tasarım editörüdür. Bunun dışında diğer masaüstü grafik uygulamalarını da kullanabilirsiniz ancak yaptığınız tasarımları daha sonra kullanıcıların düzenlemesini olanak verecek bir şekilde web editörüne aktarmak zorundasınız. Örneğin kullanıcılar tarafından değiştirilebilir metinleri web editörünün metin aracını kullanarak eklemelisiniz. Aksi takdirde kullanıcılar yapmış olduğunuz tasarımları kendilerine göre özelleştiremezler.

Elde ettiğim geliri nasıl hesaplanıyor?

Tasarımınızın basıldığı ürün bedelinin yüzde on'u (%10) sizin hesabınıza aktarılacak olan net rakamdır. Örneğin 490 TL olan bir broşür üretildikten ve müşteriye teslim edildikten hemen sonra 49 TL bedelindeki kredi sizin hesabınıza aktarılır.

Elde ettiğim geliri nasıl tahsil edebilirim?

Tasarımlarınızdan elde ettiğiniz geliri ayda bir defa ve 200TL'nin üzerinde olmak kaydıyla talep edebilirsiniz. Ay içerisinde tahsilat talebinde bulunmanız halinde her ayın son iş günü hesabınızda biriken tutar mağaza ayarlarınızda belirttiğiniz banka hesabınıza aktarılır.

Tasarım yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Herşeyden önce yapmış olduğunuz tasarım size ait ve özgün bir içeriğe sahip olmalıdır. Başka bir grafikerin yapmış olduğu tasarımın bir benzerini kendi mağazanıza ekleseniz bile bu tasarıma onay verilmez. Tasarımlarınızı yaparken kullandığınıız görsellerde telif haklarını ihlal etmemelidir.

Bir tasarımdan sadece bir defa mı kazanırım?

Hayır. Herhangi bir tasarım kaç kez baskı işlemine alınırsa o kadar kez ürün bedeli üzerinden hesaplanan tutarda gelir elde edersiniz.

Mağazamın tanıtımını nasıl yapacağım?

Kendi web sitenizde ya da sosyal medya hesaplarınızda mağazanızın veya bir tasarımınızın bağlantısını paylaşmak mağazanızın tanıtımını kolaylaştıracaktır ve gelirinizi arttıracaktır. Bununla birlikte matbuu.com zaman zaman beğenisi yüksek olan mağaza ve tasarımları ön plana çıkaracak değişiklikler yapabilir.

1. Mağazanız ile ilgili bilgiler

matbuu.com/

Mağaza avatar
Mağaza Logonuzu Seçiniz

Mağaza isminizin yanında görüntülenecek bir resim yükleyin. (Önerilen boyut 250px x 250px)

2. Kişisel bilgileriniz

Matbuu.com girişlerinizde kullanılacak bir şifre belirleyin