Photoshop’da baskıya uygun Renk Ayarı nasıl yapılır?

Yeni döküman açılırken ( File >New Document) karşımıza çıkan pencerede Resolution:300 Pixel/Inch , Color Mode: CMYK Color seçenekleri girilerek baskıya uygun renk  ayarı yapılabilir.   Tasarımınızı hazırladıktan sonra renk modunuzu değiştirmeniz gerekirse İmage>Mode>CMYK Color seçeneği seçerek çalışmayı baskıya uygun renk formatına getirebilirsiniz.

Tamamını Oku

Photoshop’da kesim payı nasıl verilir?

Yeni döküman açılırken File > New Document seçeneği seçildikten sonra, width ve height değerlerine ürünün boyutuna kesim payları eklenerek yeni döküman açılır.     Tasarımınızı yaptıktan sonra kesim payı vermeniz gerekirse Image>Canvas Size seçeneği ile yada Alt+Ctrl+C kısa yolu ile Canvas Size penceresini açarak düzenlemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tamamını Oku

Photoshop Kısayolları

Ctrl+N= Yeni sayfa açar Ctrl+O= Daha önce çalışılmış bir sayfayı açar Ctrl+W= Çalışma penceresini kapat Ctrl+S= çalışmayı kaydet Ctrl+Shift+S= Farklı kaydet Ctrl+Shift+Alt+S= Web için kaydeder Ctrl+K= Genel özellikler Ctrl+D= Seçimi iptal eder Ctrl+A= Hepsini seçer Ctrl+B= Renk balansını açar Ctrl+T= Seçili katmanda boyutlandırma Ctrl+E= Seçili katmanları birleştirir Ctrl+G= Seçili katmanları gruplar Ctrl+Shift+G= Grubu bozar Ctrl+Z= […]

Tamamını Oku