Matbuu Fiziki Bayilik

BİLGİ VE BAŞVURU

NEDEN BAYİ OLMALIYIM

Pazar liderliği, marka gücü ve güvenilirliği ile matbuu yatırımınızın kısa vadade dönüşünün sağlanabilmesi için hatasız ve kaliteli ürünleri size sunar.

ARANANLAR ÖZELLİKLER

Baskı ve süreç yönetimine sahip, girişimci ruh ve başarma tutkusuna sahip ortaklar arıyoruz.

AVANTAJLAR

Matbuu'nun tecrübesini ve ürün yelpazesine minimum fiyatlarla sahip olarak sistematik ve güzenli bir iş döngüsü içinde var olmaktadır.

DESTEKLER

Eğitim, pazarlama, materyal ve çeşitli eşantiyon destekleri sayesinde minimum sermaye ile tecrübeli ve güvenilir bir yapıda işte sahibi olabilirsiniz.

screen

Yarım Asırlık Tecrübe

Matbuu.com

1980 yılına dayanan matbaa geçmişimiz ile bugün Türkiye'nin en büyük baskı tesislerinden birine sahibiz. Bu kadar tecrübe ve birikimin online olarak Türk halkına sunulması gerektiğine karar verdik ve Matbuu.com projesini hayata geçirdik. Öyle ki Şubat 2012 tarihinde yayın hayatına başladığımızda aynı ay 2000 gönderi yaptık ve bugün geldiğimiz noktada aylık 13000 gönderinin üzerine çıkmaktayız.

Matbuu Fiziki Bayiliğe Hemen Başvur

Hemen Arayın

0850 840 84 84

10 Adımda Bayilik

1. Adım : Başvuru alınması

Matbuu Bayilik başvurularınızı sayfamızda bulunan hemen başvur butonlarına tıkladıktan sonra açılan sayfa aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

2. Adım : Başvurunuzun tarafımızca değerlendirilmesi

Tarafımıza ulaşan başvuru, en geç 2 hafta içerisinde Pazarlama birimi tarafından değerlendirilir. Başvuru sonuçları girişimciye yazılı veya sözlü olarak bildirilir.

3. Adım : Aday emlağın veya mağazanın ziyaret edilerek değerlendirilmesi

Olumlu geçen başvuru sonucunda, bir hafta içerisinde mağaza için düşündüğünüz emlak veya mağaza ziyaret edilerek yerinde değerlendirme yapılır. Gerekli rapor Pazarlama birimine sunulur. Süreç ortamam bir hafta sürmektedir.

4. Adım : Bayi adayını değerlendirilmesi

Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından 3 gün içerisinde Pazarlama birimi tarafından bayi adayına randevu verilerek, yüz yüze görüşmeler yapılır. Bu görüşmelerde bayi adayına sisteme katılma ile ilgili detaylı bilgiler verilir.

5. Adım : Fizibilite çalışmalarının yapılması ve raporlanması

Aday emlağın fizibilitesi Pazarlama birimi tarafından ortama 3 iş günü içerisinde yapılır. Bölgenin özellikleri, avantajları ve dejavantajları belirlenir. Tahmini kar ve zarar tablosu hazırlanır. Gerekli raoprlar girişimci ile Pazarlama birimimiz tarafından paylaşılır.

6. Adım : Bayi sözleşmesinin imzalanması

Bayi sözleşmesinin hazırlanıp imzalanması için gerekli evrak listesi girişimciye verilir. Evrak prosedürlerinin tamamlanmasının ardından iki yıllık bayi sözleşmesi imzalanır. Bu süreç ortalama 5 gün sürmektedir.

7. Adım : Mimari projenin fiyatlandırılması ve başlaması

Aday emlak tasarım ekbimiz tarafından ziyaret edilerek uygulanacak mimari konsept belirlenir. Yaklaşık 1 hafta içinde proje dekorasyon ve ekipman olarak fiyatlandırılır. Onaylanan proje sonucunda 1 hafta içerisinde siparişler verilerek bayi kurulumu başlar.

8. Adım : Personel alımı ve eğitim

Alınacak Matbuu personelleri için gerekli elemanların listesi ve nitelikleri Matbuu İK temsilciliği tarafından belirlenir. İşletme başta olmak üzere tüm ekibin eğitimleri planlanarak ilgili birimlerde tamamlanır. Eğitimi tamamlamış ekip çalışanları mavcut bayilerde oryantasyon sürecine sokulur. Performansı beğenilen personeller Baskı Noktası İk temsilciliği tarafından işe alınır.

9. Adım : Reklam ve tanıtım materyallerinin hazırlanması

Açılıştan yaklaşık 1 hafta önce ilgili Baskı Noktası' na ait broşür, magnet, tanıtım föyü, roolup, cephe giydirma, kartvizit, vs. gibi reklam materyalleri Baskı Noktaı tarafından hazırlanarak bayiye teslim edilir.

10. Adım : Açılış

Başvurularınızın tarafımıza ulaşmasından sonra ortalama 2 ay içerisinde bayinin açılışı hazırlıkları tamamlanmış olur. Operasyon ekibi tarafından kontrol edilip, açılmaya hazır olan mağaza destek ekibi ile birlikte çalışmaya başlar.

Sık Sorulan Sorular

Şuana kadar anlaşılan bayilikler üzerinden sıkça sorulan soruları sizler için toparladık.

Herkes Fiziki Bayi Olabilir mi?


  • Öncelikle Bayilik Başvuru Formu'nu eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Başvuru formundaki bilgilerin tam ve doğru olması değerlendirme sürecini kısaltır.
  • Bayi adayı ve aday emlak, Baskı Noktası standartlarına uygun bulunduğu takdirde, diğer şubesi bulunan bayilerimizin bölge koruma alanı da dikkate alınarak değerlendirme yapılır ve sürec başlatılır
    Mabuu Pazarlama departmanı,emlağın ve bölgenin Basko Noktası acmak icin yeterli standartlarda olup olmadığını araştırarak detaylı bir fizibilite yapar.Yatırım miktarları ,yatırımın geri dönüş süresi ve kar & zarar tabloları hazırlayarak detayli bir analiz ortaya koyar. Bu analiz sonucu olumlu ise franchise adayı ile paylaşılarak diğer adımlara geçilir.
    70-110 m2 alana sahip bir matbuu şubesinin, ekipman ve dekorasyon dahil olmak üzere yaklaşık maliyeti m2 başına 50-100 Euro arasında değişmektedir.
    Cadde üzerinde (Yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu ana arterler) Yürüyüş alanı üzerinde (Sektöre yakın kurum veya kuruluşların tercih ettiği bölgeler) Park kolaylığı Dikkat çeken ve reklam için uygun alanlar Tercihen 70 m2 üzerinde, deposu veya bölme ayrılmış alanlar Cephesi en az 4m Yatırım Maliyetleri Baskı Noktası Plus Mevcut işin Baskı Noktası konseptine uygun olması Baskı tecrübesinin olması En az bir grafiket bulundurması veya grafik tasarım programlarına hakimiyet Baskı noktası görselleri ve tabela uygunluk

Fiziki Bayilik Başvurunuzu Hemen Yapın