Matbuu.com Tasarımlarım bölümü ne işe yarar?

Matbuu.com Tasarımlarım bölümü sipariş dosyalarınızın depolandığı alandır. Bunun yanında dosya depolamak için sipariş vermek zorunda değilsiniz, Matbuu.com üyesi olmanız yeterli.  Dosyalarınızı kategorilere ayırabilir, ücretsiz olarak istediğiniz kadar dosya yükleyebilirsiniz. Daha önce yüklediğiniz dosyaları sipariş dosyası olarak kullanabilirsiniz. Üstelik bu hizmetten yararlanmak tamamen ücretsiz.

Tamamını Oku

Siparişlerim bölümü nedir nasıl kullanılır?

Siparişinizin ödemesini gerçekleştirdikten sonra, ana sayfada siparişlerim bağlantısını tıkladığınızda sipariş kodunuzla bir bölüm açıldığını görürsünüz. Sipariş konusunda bize iletmek istediklerinizi bu panelden iletebilirsiniz. Ayrıca Siparişinizin hangi aşamada olduğunu bu bölümden takip edebilirsiniz. İşiniz askıya alınmış ise Müşteri Temsilcimiz ile yapacağınız görüşmeyi bu alandan yürütebilirsiniz.

Tamamını Oku

Tasarımlarım bölümü nedir nasıl kullanılır?

Tasarımlarım bölümü bir dosya depolama alanıdır. Sipariş vermese bile her matbuu.com üyesi bu bölümü kullanabilir. Tasarımlarım bölümünde çalışmalarınızı klasörler altında gruplayabilir, dilediğiniz dosyayı sepete ekle butonuna basarak sipariş verebilirsiniz. Tasarımlarım bölümünde matbuu.com üzerinden sizinle paylaşılmış olan dosyaları da görebilirsiniz. Dilerseniz sizde depoladığınız dosyları başkaları ile paylaşabilirsiniz.  

Tamamını Oku

Siparişim onaylanmadı, ne yapmalıyım?

Siparişiniz baskıya uygun olmadığı için veya göndermiş olduğunuz dosya seçtiğiniz özelliklerle uyuşmadığı için Grafiker Onayı almamış olabilir. Mail adresine gönderilmiş olan bilgilendirme mailinde işinizin neden iptal edildiği tarafınıza bildirilmiştir. Sorunu çözümledikten sonra siparişinizi tekrar verebilirsiniz.

Tamamını Oku

Nasıl baskı siparişi vereceğim?

Eğer popüler grafik programlarını kullanarak yaptığınız tasarım çalışmanız hazır ise Tasarımlarım bölümüne giderek “Dosya Ekle” butonuna tıklayın ve çalışmanızı sisteme yükleyin. Çalışma dosyanızın yüklemesi tamamlandıktan sonra çalışma dosyanızın hangi ürüne basılacağını seçenekleri ile birlikte işaretleyin ve sepetinize ekleyin. Daha sonra ödeme butonuna tıklayarak ödeme işleminizi tamamlayın. Eğer sepetinize birden fazla çalışma eklediyseniz kargo süresinin siparişinizdeki […]

Tamamını Oku

Birden fazla adres kaydedebilir miyim?

Hesabınıza ev adresim, iş adresim gibi dilediğiniz sayıda adres ekleyebilirsiniz. Bunun için hesabım bölümüne giderek “Adres bilgilerimi değiştirmek istiyorum” yazan bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada “Yeni adres ekle” bağlantısına tıklayarak açılan forma adres bilgilerinizi girin ve kaydedin.  

Tamamını Oku

Adres kaydımı nasıl değiştirebilirim ?

Hesabım bölümüne giderek “Adres bilgilerimi değiştirmek istiyorum” yazan bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada hesabınıza ayrı ayrı  teslimat ve fatura adres tanımlayabilir, yeni adres ekleyebilir ya da eski adreslerinizi düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Bu sayfada ayrıca varsayılan adreslerinizi (iş yeri, ev adresi vb.)  belirleyebilir ve alışverişlerinizde bu varsayılan adresleri kullanarak zaman kazanabilirsiniz.  

Tamamını Oku